XIV Tydzień Bibliotek w Toruniu odbywa się po raz kolejny! Głównym celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie, jak ważne jest czytanie w życiu każdego z nas, a także jak ważną rolę spełniają biblioteki. Akcja ma też na celu zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza, a także spopularyzować czytanie. Wydarzenie zaczyna się już dzisiaj i trwa do 15 maja.

Z tej okazji nie mogło zabraknąć wielu wspaniałych wydarzeń i atrakcji w naszym mieście, oczywiście związanych z czytelnictwem. Już dzisiaj będzie można wziąć udział w wystawie-zabawie „Who is who in the Library” w Bibliotece Uniwersyteckiej na ulicy Gagarina 13. Zabawa polega na tym, że na podstawie zdjęcia z dzieciństwa i fotografii z identyfikatora, trzeba będzie odgadnąć, kto jest kim. Z kolei 9 maja będzie można posłuchać zespołu „Niedźwiedź”, który swe granie rozpocznie o godzinie 18.00. To może być interesująca propozycja dla fanów takich brzmień, jak Black Sabbath czy Led Zeppelin.

To tylko kilka z atrakcji jakie czekają zainteresowanych w nadchodzącym tygodniu. Koniecznie trzeba się wybrać. No i poczytać!

[Fot. materiały organizatora]