W najbliższą niedzielę 27 października wystartuje Maraton Toruński. Biegacze zmierzą się z dystansem już 31. raz. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Maraton Toruński.

W zeszłym roku zwyciężyli zawodnicy z Białorusi – wśród mężczyzn Anoshka Mikalai z czasem 2:37:43, natomiast rywalizację kobiet wygrała Evgenia Oriscuk z czasem 2:55:08.

Biegacze wystartują o godzinie 10 z Rynku Staromiejskiego, a zmagania zakończą na Stadionie Miejskim przy ul. Bema w Toruniu. Długość trasy to łącznie 42,195 km. Co kilometr trasa będzie oznaczona stałymi tablicami z informacją o przebytym dystansie. Szlak posiada aktualny atest PZLA.

Opłata za start w maratonie do 25 października to 120 zł, a po tym terminie – 150 zł. Dla seniorów (osób powyżej 65 roku życia) do 25 października wynosi 30 zł, później obowiązuje już cena taka jak dla wszystkich – 150 zł. W maratonie mogą uczestniczyć osoby, które do 27 października ukończyły 18 lat i opłaciły wpisowe. Wszyscy biegacze w celu weryfikacji muszą posiadać dowód osobisty lub paszport, a także zaświadczenie lekarskie zezwalające na start, bądź pisemne oświadczenie zawodnika o wzięciu udziału na własną odpowiedzialność. Zawodnicy będą podzieleni na kategorie: generalna, kobiety, XIV Klubowe Mistrzostwa Polski w Maratonie, IX Indywidualne Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w Maratonie (generalna, kobiet), Mistrzostwa Polski Samorządowców (generalna, kobiet), Indywidualne Mistrzostwa Miasta Torunia w Maratonie (generalna, kobiet). Za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej do zdobycia jest puchar, a także 2000 zł. Za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej do zdobycia jest 2000 zł, a także puchar.

Formularz zgłoszeniowy, dokładna trasa a także więcej informacji dostępne na stronie www.maratontorunski.pl.