Ponownie Teatr Rampa otworzy Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej. Tym razem ich „Broadway Exlusive” przedstawi dwa stulecia istnienia musicalu.

Niezwykły koncert musicalowy to muzyczna podróż do stolicy tego gatunku czyli na Broadway. Na scenie w języku polskim i angielskim wybrzmią utwory z takich tytułów jak Upiór w Operze, Les Misérables, Miss Saigon, Jesus Christ Superstar, Fosse, Porgy & Bess, The Wild Party czy West Side Story. Nie zabraknie także typowo polskiego akcentu czyli Metra. Na scenie wystąpią Jakub Wocial oraz zaproszeni przez niego goście. W Toruniu zobaczymy i usłyszymy Paulinę Janczak, Aleksandrę Bieńkowską oraz holenderską artystkę musicalową Sanne Mieloo.

Aktorom towarzyszyć będą tancerze (Natalia Kielan, Ewelina Kruk, Partyk Gładyś oraz Santi Bello, który odpowiada za choreografię). Za aranżacjami muzycznymi do koncertu stoi znany kompozytor i aranżer Jan Stokłosa, a wykonuje je Fair Play Quintet w składzie: Paulina Mastyło, Justyna Milkiewicz, Agnieszka Zagroba, Jan Stokłosa, Maciej Szczyciński oraz Adam Kram.

Koncert otwarcia odbędzie się 4 sierpnia 2016 roku o godzinie 20:00 w CKK Jordanki. Bilety do nabycia od 18 kwietnia 2016 roku w kasie CKK Jordanki oraz na stronie internetowej festiwalu w cenach: parter — 60 zł, balkon — 50 zł.

Oto pełen program tegorocznego Festiwalu:

4 sierpnia 2016 r., godz. 20:00
CENTRUM KULTURALNO-KONGRESOWE „JORDANKI”
Teatr Rampa, „Broadway goes Hollywood”

5 sierpnia 2016 r. , godz. 14:00–20:00
TEATR „BAJ POMORSKI”
Przegląd Konkursowy
Prowadzenie: Marta Nowicka-Bujak

5 sierpnia 2016 r., godz. 21:30
TEATR „BAJ POMORSKI”
Krakowski kwintet New Bone, „Zapomniane melodie”
Po koncercie ogłoszenie wyników Przeglądu Konkursowego

6 sierpnia 2016 r., godz. 20:30
RYNEK NOWOMIEJSKI – scena plenerowa
Koncert Galowy Festiwalu
Prowadzenie: Katarzyna Dąbrowska i Mariusz Kiljan
Wykonawcy: Justyna Schneider, Michalina Olszańska, Beata Banasik, Matylda Damięcka, Karolina Leszko, Kamil Franczak, Stefan Pawłowski oraz laureaci Przeglądu Konkursowego
Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego
Sekcja muzyczna Piotra Dąbrowskiego
Kwartet wokalny „The Gingers”
Gość specjalny Koncertu: Trio Megitza z Zakopanego

VII edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej odbędzie się w dniach 4–6 sierpnia 2016 roku. Jest to jedyne takie wydarzenie poświęcone fenomenowi piosenki i ballady filmowej w kinematografii polskiej, europejskiej i światowej. Ma na celu popularyzację najciekawszych osiągnięć artystów w tej dziedzinie. Pomysłodawcą Festiwalu jest Andrzej Szmak.

[Fot. broadwaywpolsce.com]