Mamy 2021 rok – chociaż pandemia zdaje się tracić na sile, kolejna czyha tuż za rogiem. Tym razem to jednak nie koronawirus, a dolegliwości natury psychicznej, spowodowanych konieczną i długotrwałą izolacją. Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii publikuje raport „Etat w sieci 2.0”, a z jego lektury dowiadujemy się, że 42,6% badanych w nauce zdalnej nastolatków myśli o śmierci. Wsparcie psychologiczne jest więc konieczne, choć często nieosiągalne dla rodzin o niższym dochodzie. Pomocną dłoń wyciąga jednak toruńskie Stowarzyszenie Wędka…

Projekt przeciw samotności

Celem działania podjętego przez toruńskie stowarzyszenie jest zapewnienie wsparcia psychologicznego dla rodzin o dochodzie niepozwalającym na skorzystanie z prywatnej pomocy specjalisty. Przede wszystkim chodzi o dzieci i młodzież – Młodzież tęskni za kontaktami ze swoimi rówieśnikami. Rodzice często potracili pracę, przez co sytuacja w domach staje się coraz bardziej napięta. Wiele osób boi się prosić o pomoc – powiedziała Agnieszka Cettler, koordynatorka projektu. Zapoczątkowany został on w marcu br. a jego realizacja łączy się z powstałą w Polsce międzynarodową kampanią – Kilometry dobra. Organizatorzy projektu „Nie chcę być już sam(a)”, za pośrednictwem zbiórki, zamierzają sfinansować 600 wizyt u psychologa dla dzieci i rodziców. – Wasze wsparcie może przywrócić wielu osobom wiarę w drugiego człowieka i uratować komuś życie. Oni nie mogą dłużej czekać! – piszą o projekcie organizatorzy.

Jak wspomóc wędkę?

Dla miłośników zdrowego stylu życia forma wkładu może okazać się niezwykle przyjemna. Jeszcze przez 2 dni organizatorzy zapraszają do wspólnego pobiegania – mowa tutaj oczywiście o charytatywnym biegu Kilometry dobra. Jeżeli akurat planujecie pobiegać, a przy okazji chcielibyście wspomóc projekt, rejestracji możecie dokonać pod tym [linkiem]. Pomóc mogą również ci, którzy sport uprawiają z pomocą konsolowego kontrolera. Jutro odbędzie się finał Charytatywnego Turnieju FIFA 2021, w którym uczestniczyć mogli zainteresowani darczyńcy. Podczas transmisji odblokowana zostanie możliwość donacji na poczet akcji. Ostatnią, najbardziej klasyczną formą pomocy, jest wykonanie przelewu na konto stowarzyszenia za pośrednictwem portalu zrzutka.pl – [Link]. Projekt „Nie chcę być już sam(a)” honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Torunia.