Skip to content
Logo
Menu
  • Kultura
  • Studenci
  • Koncerty
  • Miasto
  • Lifestyle
  • Sport
Menu

Wędka dla tych, którzy nie chcą dłużej być osamotnieni

Posted on 2021-05-28

Mamy 2021 rok – chociaż pandemia zdaje się tracić na sile, kolejna czyha tuż za rogiem. Tym razem to jednak nie koronawirus, a dolegliwości natury psychicznej, spowodowanych konieczną i długotrwałą izolacją. Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii publikuje raport „Etat w sieci 2.0”, a z jego lektury dowiadujemy się, że 42,6% badanych w nauce zdalnej nastolatków myśli o śmierci. Wsparcie psychologiczne jest więc konieczne, choć często nieosiągalne dla rodzin o niższym dochodzie. Pomocną dłoń wyciąga jednak toruńskie Stowarzyszenie Wędka…

Projekt przeciw samotności

Celem działania podjętego przez toruńskie stowarzyszenie jest zapewnienie wsparcia psychologicznego dla rodzin o dochodzie niepozwalającym na skorzystanie z prywatnej pomocy specjalisty. Przede wszystkim chodzi o dzieci i młodzież – Młodzież tęskni za kontaktami ze swoimi rówieśnikami. Rodzice często potracili pracę, przez co sytuacja w domach staje się coraz bardziej napięta. Wiele osób boi się prosić o pomoc – powiedziała Agnieszka Cettler, koordynatorka projektu. Zapoczątkowany został on w marcu br. a jego realizacja łączy się z powstałą w Polsce międzynarodową kampanią – Kilometry dobra. Organizatorzy projektu „Nie chcę być już sam(a)”, za pośrednictwem zbiórki, zamierzają sfinansować 600 wizyt u psychologa dla dzieci i rodziców. – Wasze wsparcie może przywrócić wielu osobom wiarę w drugiego człowieka i uratować komuś życie. Oni nie mogą dłużej czekać! – piszą o projekcie organizatorzy.

Jak wspomóc wędkę?

Dla miłośników zdrowego stylu życia forma wkładu może okazać się niezwykle przyjemna. Jeszcze przez 2 dni organizatorzy zapraszają do wspólnego pobiegania – mowa tutaj oczywiście o charytatywnym biegu Kilometry dobra. Jeżeli akurat planujecie pobiegać, a przy okazji chcielibyście wspomóc projekt, rejestracji możecie dokonać pod tym [linkiem]. Pomóc mogą również ci, którzy sport uprawiają z pomocą konsolowego kontrolera. Jutro odbędzie się finał Charytatywnego Turnieju FIFA 2021, w którym uczestniczyć mogli zainteresowani darczyńcy. Podczas transmisji odblokowana zostanie możliwość donacji na poczet akcji. Ostatnią, najbardziej klasyczną formą pomocy, jest wykonanie przelewu na konto stowarzyszenia za pośrednictwem portalu zrzutka.pl – [Link]. Projekt „Nie chcę być już sam(a)” honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Torunia.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

  • Lepsi od Śląska [fotorelacja – 28.04.26]
  • Sztuka łączy brzegi – nowy projekt Galerii Rusz po obu stronach Wisły to razem aż 68 prac
  • Twarde Pierniki gorsze od Górnika [fotorelacja – 24.04.26]
  • Zacięty mecz na Motoarenie [fotorelacja – 19.04.26]
  • Jednym punktem! [fotorelacja – 10.04.26]

Najnowsze komentarze

  1. Kot w książce, kot w bibliotece – Światowy Dzień Kota – BGPW blog - 5 książkowych kotów, czyli koty w literaturze
  2. nastka - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  3. Michał Machel - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  4. Makalia - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  5. Adrian - TLU Kala – Izolacje Toruń rozpoczyna sezon ligowy. Czy wygra swój pierwszy mecz? [Toruński Typer Sportowy – kibicuj, typuj i wygrywaj!]

Kategorie

  • Bez kategorii
  • Copernicon
  • Cykle
  • Foto
  • Informacje
  • Juwenalia
  • kino
  • Koncert
  • Kultura
  • Lifestyle
  • Literatura
  • Miasto
  • Opinie
  • Patronat
  • Porady
  • Publicystyka
  • Recenzje
  • Sport
  • Studenci
  • Toruńscy muzycy
  • Wideorelacje
  • Wywiady

Kategorie

  • Bez kategorii
  • Copernicon
  • Cykle
  • Foto
  • Informacje
  • Juwenalia
  • kino
  • Koncert
  • Kultura
  • Lifestyle
  • Literatura
  • Miasto
  • Opinie
  • Patronat
  • Porady
  • Publicystyka
  • Recenzje
  • Sport
  • Studenci
  • Toruńscy muzycy
  • Wideorelacje
  • Wywiady
©2026 Spodkopca.pl | Design: Newspaperly WordPress Theme