Miniony sezon w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski miał należeć do TSŻ-u Schoenberger. To z wielu przyczyn się nie stało, jednak nie znaczy to, że ten rok był stracony. Na wielu płaszczyznach był historyczny, obfitował też w liczne sukcesy na innych polach. 

A miało być tak pięknie…

Sezon 2020 był pierwszym, kiedy to w CS Superlidze wystąpiły aż dwie ekipy z grodu Kopernika – TSŻ Schoenberger Toruń i Drwęca Kaszczorek. Ci pierwsi czterokrotni Drużynowi Mistrzowie Polski wygrali cztery spotkania, tyle razy też ulegając rywalom. Celem na ten sezon była walka o medale. Do nich trochę zabrakło, ostatecznie TSŻ Schoenberger zajął 5. miejsce w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Beniaminek tych rozgrywek Drwęca Kaszczorek zajął 8. miejsce. Główna w tym zasługa pierwszego historycznego i jak dotąd jedynego ligowego zwycięstwa nad PKS Victorią Poczesna.

W CS Superlidze Żaków najmłodsi torunianie sięgnęli po brązowy medal. A zdobyli to w składzie: X.Jeziorek, F.Górniak, A.Bosak, A.Olkowski, A.Sikorski, K.Kędziora. 

Torunianie lepiej wypadli w innych ważnych rozgrywkach zespołowych. W Drużynowym Pucharze Polski ekipa w składzie: Paweł Cegielski, Karol Krajewski, Borys Wojciechowski, Bartosz Fryckowski i Aleksander Zieliński sięgnęła po III miejsce. Taką samą lokatę TSŻ Schoenberger zajął w Pucharze Polski Drużyn Mieszanych. Tam do wspomnianych Wojciechowskiego, Fryckowskiego i Zielińskiego dołączyła Fryderyka Wojciechowska, Jakub Sawiński i Bartłomiej Sikorski. Torunianie sięgnęli po: złote medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów (w składzie: K.Syrkowski, Ł.Kędziora, F.Kowalski, F. Wojciechowska i J.Sawiński), srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów (w składzie: J.Sawiński, B.Sikorski, K.Syrkowski, F.Kowalski, A.Kędziora) oraz brązowe krążki Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców (w składzie: Ł.Szpajda, J.Kościecha, B.Fryckowski, B.Wojciechowski, Sz.Rząd). 

Indywidualnie także na plus

Sukcesów również nie brakowało w rozgrywkach indywidualnych. Po brąz Indywidualnych Mistrzostw Polski sięgnął Remigiusz Burchardt, po srebro Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet sięgnęła Fryderyka Wojciechowska. Taki sam krążek w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kadetów zdobył Jakub Sawiński. Po solowe sukcesy sięgali także podopieczni Dawida Jeziorka, czyli najmłodsi. Triumf w Indywidualnym Pucharze Polski do lat 6 odniósł Antoni Sikorski, który ma na swoim koncie też srebro Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 6. Brązem Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 8 poszczycić się może Antoni Bosak. Drugie miejsce w Indywidualnym Pucharze Polski Kadetów zajął Kosma Syrkowski. 

Oprócz imprez drużynowych i indywidualnych, miały miejsce także zawody parowe. Złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych Kadetów zdobyli Jakub Sawiński, Kosma Syrkowski i Oliwier Kędziora. Po srebro Mistrzostw Polski Par Klubowych Młodzieżowców sięgnęli Jakub Kościecha, Borys Wojciechowski i Jakub Sawiński.  

Speedrowerowy sezon 2020 zakończył Turniej Niepodległości, a w nim 4. miejsce zajął Borys Wojciechowski. Tuż za nim uplasował się Paweł Cegielski. Ten sezon zatem mimo niedosytu w CS Superlidze przyniósł wiele medali w innych rozgrywkach. TSŻ Schoenberger nie schodzi z drogi szkolenia i klub wierzy, iż powrót na podium DMP jest tylko kwestią czasu. Drwęca Kaszczorek natomiast dąży do poprawienia swojej sytuacji w tabeli i do solidnego namieszania w układzie CS Superligi. Przed toruńskimi speedrowerzystami teraz zima i przygotowania do sezonu 2021. A ten wystartuje w kwietniu.