Specjalnie dla spodkopca.pl kapitan reprezentacji Polski, Łukasz Piszczek, w rozmowie z Marcinem Lewickim podsumował przegrane przez Polaków spotkanie ze Szkocją.

Pierwszy mecz z opaską kapitana. Jak będziesz wspominał ten moment?

Przegraliśmy. Nie będę miał miłych wspomnień. Czuję się oczywiście zawiedziony tym spotkaniem. Zdaję sobie również sprawę, że tylko dzięki pewnym okolicznościom zostałem kapitanem w tym meczu. Z pewnością w następnych spotkaniach zastąpią mnie inni zawodnicy.

Gra w ofensywie wyglądała bardzo słabo. Czy to wina absencji Roberta Lewandowskiego i Kuby Błaszczykowskiego? Jak to wpłynęło na zespół?

Taka sytuacja miała swoje dobre i złe strony. Z pewnością szkoda, że nie zagrali z nami, bo to zawodnicy posiadający ogromne umiejętności. Trener miał jednak okazję sprawdzić innych piłkarzy na ich pozycjach, potencjalnych zmienników. Na pewno wyciągnie z tego wnioski, odpowiednio wszystko przeanalizuje. Takie spotkania są również bardzo ważne, musimy być przygotowani na każdą ewentualność.

Obrona wyglądała lepiej. Jakie noty mógłbyś wystawić naszym defensorom?

Nie będę wystawiał indywidualnych not. Gra w defensywie była dobra, choć jak pokazuje wynik – mogła wyglądać lepiej. Byłem przekonany, że nie stracimy bramki. Niestety, straciliśmy. Zabrakło kogoś, kto mógłby zebrać piłkę. Wybroniliśmy się z ciężkiej sytuacji wybijając piłkę z własnej linii. Szkoda, że z tyłu nadbiegł rywal, który trafił do siatki.

Kibice znowu was wygwizdali. Kiedy – dla odmiany – będą was mogli oklaskiwać?

Mam nadzieję, że następny mecz wygramy i nasi fani będą mieli więcej okazji, by nas oklaskiwać. Chcemy i zrobimy wszystko, żeby kibice byli z nas bardziej zadowoleni.

Następny mecz nie będzie łatwy. Przed wami pojedynek z reprezentacją Niemiec. Mamy jakieś szanse w meczu z tą silną drużyną?

Reprezentacja Niemiec to bardzo silny zespół i bardzo trudno ich pokonać. Z pewnością musimy zagrać lepiej niż dzisiaj w każdej formacji, dać z siebie dużo więcej, żeby dotrzymać im kroku. Z taką grą jak przeciwko Szkocji, nie mamy żadnych szans w starciu z Niemcami.

fot. wikimedia.pl