Trzecie spotkanie w fazie play off rozegrali hokeiści KH Energi i JKH GKS, tym razem na Tor-Torze. Do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się goście.

Pierwsza tercja to wyrównana walka obu drużyn. W 13 min. goście za sprawą Filipa Starzyńskiego objęli prowadzenie, który strzelił niema z zerowego konta i pokonał golkipera gospodarzy. Torunianie w 15 min za sprawą Michała Kalinowskiego, którego obsłużył Svars doprowadzili do wyrównania kierując krążek przy samym słupku do bramki przyjezdnych.

Druga tercja to nadal bardzo wyrównane spotkanie. W 23 min. pod bramką gości doszło do przepychanek między Prokuratem oraz Viinikainenem. Co jakiś czas zawodnicy nie szczędzili sobie kontaktu fizycznego i dochodziło do przepychanek. Mimo tego, nie zdołały drużyny zmienić wyniku spotkania. I po drugiej tercji nadal widniał wynik 1:1.

Trzecia tercja po raz kolejny pokazała wyrównaną walkę i świetną postawę obu bramkarzy. Obie drużyny stwarzały wiele okazji strzeleckich jednak nikomu nie udało się zmienić wyniku spotkania. Dlatego po 60 min. potrzebna była dogrywka do wyłonienia zwycięscy. W niej lepsi okazali się zawodnicy z Jastrzębia a gola na wagę zwycięstwa strzelił w 64 min. Kamil Górny.

Stan rywalizacji do 4 zwycięstw to 2:2. 6 marca, również na Tor-Torze wygrał JKH GKS 1:0.

KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 1 : 2 d. (1:1 , 0:0 , 0:0 , d. 0:1)