Jeśli pasjonuje cię język hiszpański, a może dopiero zaczynasz lub planujesz rozpocząć jego naukę, zarezerwuj swój czas na wykład Zakochaj się w języku hiszpańskim. Dominika Wysoczyńska opowie o interesujących faktach i odpowie na pytania o drugi najpopularniejszy język świata.

Hiszpański na tapecie

Wykład Zakochaj się w języku hiszpańskim poprowadzi mgr Dominika Wysoczyńska – językoznawca i filolog, doktorantka na Wydziale Humanistycznym UMK. Prowadząca wykład jest współautorką polsko-hiszpańsko-włoskiego Słownika Tematycznego. Każdy zainteresowany językiem hiszpańskim z pewnością dowie się nowych ciekawostek i pogłębi swoją wiedzę o popularnym języku.

Plakat reklamujący wydarzenie [fot. wydarzenie na Facebooku]

Plakat reklamujący wydarzenie [fot. wydarzenie na Facebooku]

Czego dowiemy się na wykładzie?

To właśnie używany na siedmiu kontynentach język hiszpański jest drugim najpopularniejszym językiem świata. Jednak nie wszyscy zadają sobie pytanie czy jest on jednorodny. Czy Hiszpan porozumie się z Meksykaninem, Kubańczykiem lub Filipińczykiem? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi na wykładzie Zakochaj się w języku hiszpańskim, który odbędzie się 14 stycznia w klubie Od Nowa.

Wstęp jest bezpłatny.