Już w piątek 7 marca na scenie toruńskiej Od Nowy wystąpi zespół Mikromusic. Przyjdźcie posłuchać kojącej muzyki i oryginalnego głosu Natalii Grosiak!

Grupa powstała w 2002 roku z inicjatywy Natalii Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego. To, co wyróżnia ten zespół na polskim rynku muzycznym to połączenie jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Natalia ma przepiękną barwę głosu i jest niesamowicie utalentowaną wokalistką, docenianą w branży – zdobyła nagrodę podczas festiwalu “Fama” w 2001 roku, dwa lata później na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jest także kompozytorką i autorką tekstów. Innym znakiem firmowym produkcji Mikromusic są partie gitarowe Dawida Korbaczyńskiego. Składu dopełniają Robert Szydło (gitara basowa), Robert Jarmużek (instrumenty klawiszowe), Adam Lepka (trąbka, instrumenty perkusyjne) oraz Łukasz Sobolak (perkusja). Gościli między innymi na takich festiwalach jak Open’er, Opolskie Debiuty czy też Top Trendy. Zaznaczyli swoją obecność również za granicą. Skomponowali i nagrali muzykę do słowackiego filmu “Konfident”. Wystąpili na festiwalu United Islands w Pradze i Bohemia Jazz Festival w Prachaticach.

Zespół ma na swoim koncie już 5 krążków, ostatni pod nazwą “Piękny koniec”. Znajdują się na nim piosenki “Sopot”, “Zostań tak” i “Takiego chłopaka”. Ta ostatnią można usłyszeć w soundtracku filmu, który niedawno wszedł do kin “Facet (nie)potrzebny od zaraz”. Dlaczego warto przyjść na koncert? Chociażby po uczucie ciepła, błogości i beztroski, jakie daje ich muzyka. Po to, żeby poczuć atmosferę nadchodzącej wiosny, które dają zróżnicowane melodie, zabawa słowem w tekstach i piękny wokal.

Bilety w cenie  30 złotych (przedsprzedaż) oraz 40 zł (w dniu koncertu) dostępne w kasie Od Nowy.

[fot. Angelika Plich]