W listopadzie, na deskach Klubu NRD, wystąpi młody duet Coals. Artyści podczas koncertu zaprezentują swój nowy krążek „Tamagotchi”, który swoją premierę będzie miał w październiku. 

Coals to grupa, w której skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Duet pochodzi ze Śląska i zrobił karierę nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Kasia i Łukasz zaczęli wspólnie tworzyć w 2014 roku – mimo to nie mieli do tej pory na swoim koncie długogrającego albumu. W związku z tym, 13 października, światło dzienne ujrzy ich debiutancki krążek, który będziemy mogli usłyszeć między innymi w Toruniu.

Młodzi artyści, po zaledwie pół roku istnienia, zostali zaproszeni na OFF Festival, podczas którego otwierali pierwszą w Polsce videosesję dla legendarnej stacji KEXP. Ponadto, w ostatnich miesiącach, zespół regularnie występował na zagranicznych festiwalach, tj. Iceland Airwaves, Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana.

Zespół Coals w Klubie NRD

Duet w Toruniu zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty. Usłyszymy w takim razie materiał bardzo współczesny, jednocześnie przesiąknięty nostalgią. Piosenki powstały z inspiracji folkiem, ale także z najbardziej aktualnych odmian hip-hopu. Jak możemy przeczytać w facebookowym wydarzeniu: „Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie!”

Zespół Coals w Klubie NRD – szczegóły wydarzenia:

Kto: Coals

Gdzie: NRD Klub

Kiedy: 30 listopada, g. 20.00

Bilety: informacje o biletach zostaną podane wkrótce

[Fot. youtube.com]