Zespół Coals powraca do Torunia, aby zaprezentować mieszkańcom grodu Kopernika swój minialbum „Klan”. Duet zagra już w kwietniu w klubie NRD.

Zespół Coals powraca do Torunia

Coals to grupa, w której skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Duet pochodzi ze Śląska i zrobił karierę nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Kasia i Łukasz zaczęli wspólnie tworzyć w 2014 roku – mimo to nie mieli przez dłuższy czas na swoim koncie długogrającego albumu. W związku z tym, 13 października 2017 roku, światło dzienne ujrzał ich debiutancki krążek „Tamagotchi”, który mieliśmy już okazję usłyszeć w Toruniu. Warto wspomnieć, że młodzi artyści, po zaledwie pół roku istnienia, zostali zaproszeni na OFF Festival, podczas którego otwierali pierwszą w Polsce videosesję dla legendarnej stacji KEXP. Ponadto zespół regularnie występował na zagranicznych festiwalach, tj. Iceland Airwaves, Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana.

“Klan” to minialbum Coals, który ukaże się pod koniec marca bieżącego roku. Materiał zawierać będzie nowe utwory, w których duet do pracy zaprosił ciekawych reprezentantów polskiej sceny okołohiphopowej. Zespół wyda EP’kę własnym sumptem, wyłącznie na kasetach i w limitowanej liczbie.

Wiosenna trasa promująca płytę rusza 5 kwietnia w krakowskim klubie Alchemia i obejmie 9 największych miast w Polsce – w tym Toruń! Co ciekawe, podczas koncertów artyści przygotują wiele wizualnych atrakcji, a z duetem zagra przyjaciel zespołu, gitarzysta i basista Bobkovski.

Szczegóły wydarzenia:

Kto: Coals

Kiedy: 11 kwietnia, godz. 20.00

Gdzie: NRD Klub

Bilety: W cenie 25-35 zł, do nabycia na biletomat.pl.