W związku z otwarciem i oddaniem do ruchu I etapu Trasy Średnicowej Północnej od 1 czerwca inaczej będą kursowały niektóre autobusy miejskie.

Zmiany ruchu autobusów spowodowane są, poza otwarciem fragmentu Trasy Średnicowej Północnej, wznowieniem ruchu na ulicy Sienkiewicza oraz wnioskami pasażerów.

Oto lista zmian w kursowaniu autobusów:

Autobusy linii nr 13 kursować będą na trasie Działki Rudak, Łódzka, Okólna,  Podgórska, most im. J. Piłsudskiego, Odrodzenia, Warneńczyka, Kościuszki, Dworzec Wschodni z częstotliwością od 20 do 40 minut w zależności od  pory dnia.

Autobusy linii nr 29 kursować będą przez Działki Rudak oraz ulicami Żółkiewskiego – Skłodowskiej-Curie – Wschodnią – Rydygiera – Łyskowskiego – Dziewulskiego – Jamontta.  Linia kursować będzie również w soboty i niedziele.

W rozkładzie jazdy linii nr 44 zostaną wprowadzone korekty odjazdów wynikające z dostosowania do linii nr 29 i zapewnienia przesiadek na linię nr 19.

Trasa autobusów linii nr 32 zostanie połączona z trasą linii nr 43 i kursować będą z ul. Wrzosowej, Szosą Chełmińską, Kraszewskiego, Matejki, Bema, Broniewskiego, Reja, Gagarina, Szosa Okrężna, Polna, Os. Przy Lesie. W rejonie Pl. NOT przystanki wyznaczono na tymczasowych przystankach linii nr 27, docelowo od 1 lipca br. autobusy przejeżdżać będą przez Al. Solidarności.

Trasa linii nr 36 zostanie wydłużona od pętli Kluczyki do pętli Szubińska, autobusy kursować będą w szczycie z częstotliwością co 30 minut.

Autobusy linii nr 40 pojadą Trasą Średnicową Północną zamiast ul. Żwirki i Wigury. Przystanki zlokalizowane zostały przy skrzyżowaniach z ul. Grudziądzką, Legionów i Szosą Chełmińską.

Autobusy linii nr 11, 15, 28 i 36 wznowią kursowanie ul. Sienkiewicza oraz zmieniony zostanie rozkład jazdy linii nr 11 uwzględniający odjazdy linii nr 19 z Czerniewic oraz skróconą trasę przejazdu poprzez powrót autobusów na ul. Sienkiewicza.

Autobusy linii nr 27 w dni robocze w kursach z Dworca Głównego o godzinie 8.13, 11.05 i 18.13 dojadą na Barbarkę. Odjazdy z Barbarki wyznaczono na godz. 8.51, 11.51 i 19.01.

Szczegółowe informacje i nowe rozkłady jazdy można znaleźć na stronie MZK, klikając
tutaj.

[fot. Mateusz Kosowicz]