Od 28 marca Miejski Zakład Komunikacji wprowadził zmiany w funkcjonowaniu. Na 30 kwietnia planowana jest aktualizacja rozkładów.

Zawieszone kursy jednej z linii

Miejski Zakład Komunikacji od 28 marca zdecydował się zawiesić kursy linii tramwajowej numer 8. Funkcjonowała ona na trasie Plac Rapackiego – MotoArena. Przyczyną zawieszenia tramwajów linii nr 8 jest małe wykorzystywanie tej linii. Tramwaje kursujące na tej trasie MZK skieruje do obsługi linii 1 oraz 2. Czyli dwóch najbardziej strategicznych linii w naszym mieście.

Zmiany w dodatkowych kursach

Część mieszkańców naszego miasta dotkną zmiany wprowadzone od poniedziałku 30 kwietnia. W wyniku analizy potrzeb przewozowych wprowadzono kolejne zmiany w kursach na części linii tramwajowych i autobusowych.

MZK zrezygnuje z dodatkowych kursów na trasie linii nr 30 (Nad Strugą – Plac Św. Katarzyny). Likwidacji ulegną też dodatkowe kursy na linii nr 33 (Olimpijska – Mazowiecka) o godzinie 5:30 i 6:32 z pętli przy Olimpijskiej. Potrzeba jednak wykazała konieczność wprowadzenia kursu o 5:14 z przystanku „Przybyłów”w kierunku Mazowieckiej.

Pasażerowie będą mogli liczyć na nowe dodatkowe kursy na kilku trasach. I tak oto linia nr 10 wykona kurs z pętli „Strobanda” na skróconej trasie do przystanku „Drzymały”. Dojeżdżający do Torunia z Lubicza będą mogli skorzystać z dodatkowego kursu o 4:48 z pętli „Lubicz Osiedle” do „Dworca Wschodniego”. Dwa dodatkowe przejazdy wykona linia nr 14 na skróconej trasie Mazowiecka – al. Solidarności o 22:04 i 22:07. Na dodatkowy kurs liczyć mogą też podróżujący tramwajem linii nr 2. Z pętli „MotoArena” o 5:00 i 5:14 wyjadą dodatkowe tramwaje, z pętli „Elana” ponadprogramowe kursy zostaną wykonane o 5:31 i 5:45.