Choć wczoraj poznaliśmy pierwszych artystów, którzy zaszczycą nas swoją obecnością na tegorocznych Piernikaliach, to już dzisiaj Samorząd Studencki UMK w Toruniu uchylił kolejnego rąbka tajemnicy i ujawnił kolejną gwiazdę – jest to Luxtorpeda!

Znamy kolejną gwiazdę Piernikaliów!

Wczoraj informowaliśmy Was o zespole, który został ogłoszony jako pierwszy spośród Piernikaliowych gwiazd – mowa o Łydce Grubasa. Muzycy Ci jednak nie będą tego dnia na tej scenie samotni, ponieważ 24 maja dla studentów zagra również Luxtorpeda!

To zespół, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! Warto jednak wspomnieć, że są to muzycy, którzy wykonują szeroko pojętą muzykę rockową. Luxtorpeda powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta „Litzy” Friedricha. Artyści mają na swoim koncie kilka albumów, a znać ich możemy chociażby z takich piosenek jak: Autystyczny, Wilki dwa, Hymn, Mambałaga. Choć zespół w Toruniu bywa dosyć często i grał już na toruńskich Juwenaliach w 2015 roku, z całą pewnością rzesza ich fanów chętnie ponownie wybierze się na ich koncert w maju!

Przypomnijmy – od tego roku toruńskie Juwenalia zostały ochrzczone nową, smaczną nazwą – Piernikalia. Odbędą się 24 i 25 maja, jednak jak zapowiadają organizatorzy, 23 maja odbędzie się w Od Nowie koncert Before Piernikaliowy. Tym razem będziemy bawić się w klimatach „Flower Power” – to tematyka, która jest ściśle powiązana z obchodami 50-lecia powstania The Woodstock Music and Art Fair (nieformalnie Woodstock Festival).