Samorząd Studencki UMK przed zbliżającymi się Cyrkowymi Juwenaliami odkrywa coraz więcej kart. Choć trzeba przyznać, że pomógł mu w tym teraz jeden z zaproszonych na toruńskie święto zespół.

Tede – Joker w talii?

Kartą, którą przedstawiciele studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odsłonili sami jest ta z wizerunkiem Jacka Granieckiego, znanego pod pseudonimem Tede. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne doniesienia na temat występu artysty organizującego chyba najsłynniejsze raperskie urodziny w Polsce. Trudno wymienić jednym tchem muzyków, z którymi współpracował, ale spróbujmy: O.S.T.R., Eldo, Pezet, Sokół, Natalia Kukulska, Waldemar Kasta, Don Guralesko, Abradab, Sistar czy nawet ze Zdzisławą Sośnicką.

Wystąpił też w 9 filmach, w większości zagrał samego siebie. Podłożył też dwa razy głos w filmach animowanych. Założyciel wytwórni Wielkie Joł, właściciele marki odzieżowej, organizator hucznych urodzin, które praktycznie co roku odbywają się w Mielnie, autor już 13 albumów, człowiek orkiestra. Na toruńskich juwenaliach zagra w czwartek, w który to dzień scenę główną zdominują raperzy. Wystąpią jeszcze Kaen, Kęke i… jeszcze jeden artysta, którego organizatorzy jeszcze nie ujawnili.

Poparzeni Kawą Trzy porwą do tańca

Zespół złożony z dziennikarzy (Jacek Kret, Wojciech „Wampir” Jagielski, Roman Osica, Rafał Bryndal, Marian Gierszewski) toruńskie juwenalia 2017 odwiedzi w piątek, 18 maja. To właśnie oni na swojej stronie internetowej podzielili się ze swoimi fanami, że wystąpią na toruńskim święcie żaków. Na koncie mają tylko dwie płyty, jednak liczba piosenek, która stała się radiowymi przebojami jest o wiele większa. W piątkowy majowy wieczór z pewnością usłyszymy „Kawałek do Tańca”, „Okrutna, zła i podła” czy „Byłaś dla mnie wszystkim”.

W piątek wystąpią na scenie głównej zdrajcy metalu zespół Nocny Kochanek i disco-polowy MIG. Niewiadomą jest czwarty artysta, który wystąpi drugiego juwenaliowego dnia.

Sobota to z kolei występy chóru Sound’N’Grace, jednego z najbardziej szalonych polskich bandów Łąki Łan i Cugowskich, czyli braci Cugowskich i ich legendarnego ojca Krzysztofa.

Toruńskie juwenalia 2017 – kto jeszcze na nich zagra?

Jeśli chcielibyście odgadnąć kto jeszcze zagra od 18 do 20 maja na toruńskich juwenaliach, wejdźcie na stronę z rozpiską występów na scenie głównej (jeszcze nie godzinową – o niej na pewno też poinformujemy). Próbowaliśmy rozwikłać tę zagadkę, jednak nie udało to się nam. Może Wy będziecie mieli więcej szczęścia czy może raczej intuicji?

[Fot. juwenalia.umk.pl]