Skip to content

Spodkopca.pl

Menu
  • Kultura
  • Studenci
  • Koncerty
  • Miasto
  • Lifestyle
  • Sport
Menu

Znamy tematykę Juwenaliów UMK 2016!

Posted on 2016-03-18

Juwenalia UMK 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Dziś poznaliśmy tematykę tegorocznej edycji studenckiej zabawy w Toruniu.

Motywem przewodnim będzie tym razem… prehistoria. Impreza odbędzie się pod hasłem JURANALIA, co oznacza, że przeniesiemy się w czasy jaskiniowców, skór, mamutów i radosnych okrzyków „yabba-dabba-doo”. Na oficjalnym fanpage Juwenaliów można przeczytać:

Studenci! Niech Toruń zadrży w posadach, bo toruńska brać studencka cofa się w czasie! Zdradzamy tematykę tegorocznych Juwenaliów!

Wsiadamy do naszego Delorean wraz z Martym Mcfly, Emmettem „Doc” Brownem oraz wiernym Einsteinem i cofamy się milion lat wstecz!

Wybierzmy się w podróż w czasy tak odległe, że nawet nasi najstarsi profesorowie ich nie pamiętają. Odkryjmy świat, który nie wiedział, co to sesja. Świat, którym rządziły dinozaury, a nie USOS. Świat, w którym nasz budynek rektoratu wyglądałby… nowocześnie. Poznajmy naszą Prehistorię!!! Czas na… JURANALIA UMK 2016!
Nim pojawiło się nasze piękne miasto, nim Kopernik w nim się narodził, nim pierwszy piernik został zjedzony, ziemie te zamieszkiwał człowiek pierwotny. Nie miał jeszcze rozumu, ale siłę i wolę przetrwania, tak jak My — studenci — podczas sesji. Odziany w skóry zabitych zwierząt, dzierżąc maczugę w ręku, przemierzał krainę w poszukiwaniu jedzenia i schronienia. Przemierzał lasy, doliny, rzeki, a jego marszowi towarzyszyło dumne i radosne „ya-ba-da-ba-doo”!
Na 3 dni zamienimy nasz Campus w jurajską wioskę jeszcze większą, niż nią jest obecnie!
Od świtu do świtu będziemy ryczeć, warczeć, wyć, odpędzając złe moce i przywołując naszego wodza „Piwowida”. Będziemy paradować skąpo odziani w skóry (interpretacja dowolna).
Kto wie, może ktoś z Was stworzy wynalazek lepszy od koła? Albo okiełzna ogień w niedziałającej zapalniczce?
Zmieńmy swoją szarą codzienność! Popuśćmy wodze fantazji, uwolnijmy pokłady szalonej kreatywności i dajmy się porwać pogoni za mamutem!

Dajmy się ponieść studenckiej podchmielonej wyobraźni!

jura1juranalia

Juwenalia, czy raczej Juranalia odbędą się w dniach 19-21 maja. Rok temu tematem przewodnim imprezy był Cosplay.

[fot. Paula Gałązka]

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

  • Toruń zewnętrzną galerią sztuki! „Sztuka w mieście” pojawi się w wiatach przystanków MZK a także na Dworcu Głównym
  • KH Energa Toruń – Cracovia [13.09.24]
  • Art Moves – już 17. raz będziemy podziwiać sztukę na bilbordach
  • Zadbaj o siebie dzięki usługom w Salonie Syrenka
  • Karne w sparingu z EC Będzin Zagłębie Sosnowiec [fotogaleria – 30.08.24]

Najnowsze komentarze

  1. Kot w książce, kot w bibliotece – Światowy Dzień Kota – BGPW blog - 5 książkowych kotów, czyli koty w literaturze
  2. nastka - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  3. Michał Machel - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  4. Makalia - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  5. Adrian - TLU Kala – Izolacje Toruń rozpoczyna sezon ligowy. Czy wygra swój pierwszy mecz? [Toruński Typer Sportowy – kibicuj, typuj i wygrywaj!]

Kategorie

  • Copernicon
  • Cykle
  • Foto
  • Informacje
  • Juwenalia
  • kino
  • Koncert
  • Kultura
  • Lifestyle
  • Literatura
  • Miasto
  • Opinie
  • Patronat
  • Porady
  • Publicystyka
  • Recenzje
  • Sport
  • Studenci
  • Toruńscy muzycy
  • Wideorelacje
  • Wywiady

Kategorie

  • Copernicon
  • Cykle
  • Foto
  • Informacje
  • Juwenalia
  • kino
  • Koncert
  • Kultura
  • Lifestyle
  • Literatura
  • Miasto
  • Opinie
  • Patronat
  • Porady
  • Publicystyka
  • Recenzje
  • Sport
  • Studenci
  • Toruńscy muzycy
  • Wideorelacje
  • Wywiady
©2025 Spodkopca.pl | Design: Newspaperly WordPress Theme