Masz bujną wyobraźnię i lekkie pióro? Lubisz pisać i masz ukończone 18 lat? Jeśli tak, Książnica Kopernikańska zaprasza Cię do wzięcia udziału w konkursie literackim, zatytułowanym „Nowa legenda toruńska”!

„Nowa legenda toruńska” – zostań jej autorem!

Już dawno nikt nie opowiedział nic nowego o Toruniu, prawda? Znamy flisaków, krzywą wieżę, żaby, pierniki… Książnica Kopernikańska w Toruniu chciałaby to zmienić! Co więcej, możesz mieć w tym swój udział. Jeśli jesteś pełnoletni, masz smykałkę do pisania, lekkie pióro i bujną wyobraźnię, weź udział w bardzo ciekawym konkursie, organizowanym właśnie przez Książnicę. Nasze miasto ciągle się zmienia, rozwija, pora więc na nową opowieść o mieście Kopernika. Zadaniem konkursowym jest stworzenie nowej legendy toruńskiej. Na autorów najlepszych tekstów czekają nagrody. Wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokonkursowym wydawnictwie. Organizatorzy czekają na opowieści o ludziach, budynkach, wydarzeniach i zjawiskach. Celem inicjatywy jest utrwalenie w postaci słowa pisanego opowieści, które być może już się narodziły, ale nie zostały jeszcze spisane. Do wzięcia udziału w konkursie zachęca się mieszkańców regionu, aby tym samym podzielili się tymi historiami i utrwalili je dla potomnych, aby można z nich było czerpać wiedzę o Toruniu i ludziach z nim związanych.

Konkurs trwa od 1 lipca do 15 września. Prace należy przesyłać drogą elektroniczną na adres konkursliteracki@ksiaznica.torun.pl. Szczegółowe informacje, w tym regulamin oraz kartę zgłoszeniową, odnaleźć można na stronie konkursu.