23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki, natomiast weekend poprzedzający to święto został ogłoszony Weekendem Księgarń Kameralnych. Z tej okazji możecie wziąć udział w niezwykłych warsztatach odbywających się w Toruniu.

Toruński Antykwariat Księgarski został założony przez Mieczysława Mackiewicza w 1994 roku. Początkowo antykwariat działał przy ulicy Podmurnej. Od 2005 siedziba znajdowała się przy ulicy Łaziennej, jednak w 2008 nastąpiła ponowna zmiana lokalizacja. Od 1 sierpnia 2011 antykwariat znajduje się przy ulicy Wysokiej 16. Prowadzi go córka Mieczysława Mackiewicza – Aldona Mackiewicz. Toruński Antykwariat Księgarski zajmuje się przede wszystkim sprzedażą i skupem książek, jednak można w nim znaleźć również płyty analogowe, pocztówki, mapy oraz fotografie sprzed wielu lat.

To właśnie w Toruńskim Antykwariacie Księgarskim odbędą się warsztaty pt. „Zostań księgarzem!”. Jeśli macie ochotę porzucić dotychczasowe zajęcie i otworzyć własną księgarnię bądź antykwariat (może od zawsze było to Waszym skrytym marzeniem?), warto wziąć udział w wydarzeniu.

„Zostań księgarzem!” – plan warsztatów

Doświadczone księgarki opowiedzą między innymi o tym:
– jak prowadzić własną księgarnię?
– skąd zamawiać książki?
– jakie pozycje czytelnicze wybrać?
– jak ustawić (i zmieścić) je na półkach?
– jak rozmawiać o książkach?
– jak je wycenić?
– jak sprzedawać?

Na warsztatach dowiecie się również, co dzieje się w księgarni oprócz sprzedawania książek i jakie obowiązki czekają na właściciela. Co więcej dla chętnych zostanie przeprowadzony krótki kurs obsługi kasy fiskalnej, a także fotografowania, skanowania oraz pakowania książek.
Pozytywną, czytelniczo-książkową atmosferę umili dodatkowo kawa, herbata oraz słodkości.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 21 kwietnia (sobota), godz. 10:00-15:00
GDZIE: Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16, Toruń

Wydarzenie na Facebooku

[fot. Sawatka]