UCZUŚ jak mówią organizatorzy, stanowi dosyć nietypową formę wsparcia. Zasięgiem działalności objąć ma on dzieci mieszkające w mieście, jak i poza nim. Mobilna świetlica to pomocna dłoń kierowana do najmłodszych, których wynikiem pandemii pozbawiono warunków do edukacji czy rozwoju.

Podajemy „wędkę”, a nie złowioną rybę

Mobilna świetlica znalazła by się pod pieczą Stowarzyszenia Wędka. Członkowie „wędki” starają się zapewnić wsparcie zarówno mentalne, jaki i ułatwić podopiecznym przezwyciężanie trudności. Jak sami jednak definiują swoją działalność, nie ma ona na celu wyręczania, tylko udzielanie pomocy w znalezieniu rozwiązania. Inicjatywa UCZUSIA ma pozwolić dotrzeć do potrzebujących zamieszkujących poza Toruniem. Chociaż działalnością mobilnej świetlicy pokieruje wspomniane Stowarzyszenie Wędka, za organizację zbiórki odpowiadają Żółte Mikołaje, czyli grupa licealistów IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Nie ograniczamy się do samej zbiórki

W akcję zaangażowane są również toruńskie lokale gastronomiczne, które z tej okazji ufundowały vouchery. W losowaniu nagród biorą udział uczniowie, których licea również postanowiły wspomóc inicjatywę UCZUSIA. Na stronie zrzutka.pl organizatorzy przewidzieli 5 progów wsparcia, z których każdy bogaty jest w nagrodę. Zachęcamy do wsparcia akcji, ponieważ jak zawsze na szczytny cel liczy się każda złotówka. Zbiórka dostępna jest pod tym linkiem.