Długo oczekiwana wygrana zespołu siatkarzy AZS UMK Toruń w końcu nastąpiła. W sobotę pokonali u siebie drużynę AMAN NTS Trójka Nakło 3:1.

Przed tym spotkaniem drużyna z Nakła zajmowała 6 miejsce w tabeli III ligi. Siatkarze AZS przegrywali wcześniej z zespołami, które uplasowały się niżej w zestawieniu. Aktualnie zajmują 7 miejsce.

W tym meczu nie mieliśmy nic do stracenia.  Byliśmy bojowo nastawieni. W końcu zagraliśmy na miarę oczekiwań własnych i kibiców – powiedział po meczu Michał Rowicki, libero AZS.

W czwartej partii AZS miał dwie piłki meczowe. Pierwszej nie udało się wykorzystać, co spowodowało, że Akademicy byli o krok od piątego seta. – Nie chcieliśmy dopuścić do tie-breaka.  Byliśmy w pełni zmobilizowani. Krótki set zawsze jest loterią. Nie wiadomo jak mogło się to potoczyć – dodał Rowicki.

Do toruńskiej drużyny dołączył nowy zawodnik – Tomasz Beciński, znany szerszej publiczności jako… koszykarz. – Tomek bardzo dobrze się dogaduje ze wszystkimi. Przez zdobyte doświadczenie na parkietach koszykarskich i siatkarskich stara się nam pomóc w trudnych sytuacjach – kontynuował Rowicki.

Za tydzień toruńscy siatkarze zmierzą się z liderem tabeli, zespołem z Chełmży, który do tej pory przegrał tylko jedno spotkanie. – Jeżeli będziemy trzymać się swojej taktyki, to wszystko może się zdarzyć. Jestem dobrej myśli – zakończył libero AZS.

Spotkanie AZS UMK Toruń – KS Chełmża odbędzie się 21 grudnia o godz. 13:00 w hali UCS, ul. Św. Józefa 17.

AZS UMK TORUŃ – AMAN NCS TRÓJKA NAKŁO 3:1 (24:26, 25:22, 25:17, 26:24)

Składy:

AZS UMK Toruń: Banaszkiewicz, Beciński, Zawada, Kowalski, Łapiak, Myśliński, Rowicki (L), Głowacki.

Trener: Kaczmarek Joanna.

AMAN NTS Trójka Nakło: Oziński, Beliński, Górecki, Hoffmann, Tomczyński, Marach, Giers (L), Glamowski,

Trener: Sierzchuła Artur.

Sędziowie: Izdebski Andrzej (I), Mądraszewski Jarosław (II), Szwaba Paulina (sekretarz).