Udana inauguracja piłkarskiej wiosny przez piłkarzy Elany została przyćmiona tym, co działo się na trybunach.

W sobotę na stadionie miejskim w Toruniu odbyło się derbowe spotkanie inaugurujące rundę wiosenną rozgrywek III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłki nożnej. Miejscowa Elana podejmowała Spartę Brodnica. Gospodarze wygrali 2:0, po bramkach Bartosza Żurka i Krystiana Tomaszewskiego. Na trybunach jednak od samego początku nie było spokojnie. Kibice żółto-niebieskich dopingowali głośno, ale to było dla nich za mało i pod koniec pierwszej połowy odpalili race. Niestety, musiała interweniować policja – według wielu postronnych obserwatorów zbyt pochopnie i agresywnie. Jedna osoba została nawet ranna. Na szczęście w miarę szybko udało się zapanować nad całą sytuacją. Po meczu klub wydał specjalne oświadczenie, w którym odcina się od wszystkich złych zachowań i reakcji policji.
Oświadczenie TKP Elana S.A. po sobotnim meczu Elana – Sparta :
TKP Elana S.A. informuje, że odcina się od wszelkich decyzji policji jakie miały miejsce podczas sobotniego meczu mistrzowskiego Elana – Sparta Brodnica. Naszym zdaniem wejście i działania policji w sektorze kibiców gospodarzy były niewspółmierne do zakłócenia porządku i mogły doprowadzić do sprowokowania tłumu, a co za tym idzie do zagrożenia zdrowia i życia ludzi.
Nie będzie naszej zgody na używanie gazu łzawiącego w sektorze, w którym są dzieci i kobiety. Odpalenie dwóch stroboskopów i kilku rac nie jest powodem do manifestowania siły policji na obiekcie gdzie rozgrywa mecze Nasza Drużyna.
Jako organizator zapewniamy, że nie prosiliśmy policji o interwencję w sektorze, w którym zasiadali nasi kibice. Jednocześnie dziękujemy stowarzyszeniom kibicowskim i organizatorowi dopingu, że stanowczymi komendami udało się nie dopuścić do sprowokowania i nie doszło do innych incydentów.
Od kilku lat stadion Elany jest miejscem bezpiecznym, a sytuacja która miała dzisiaj miejsce rujnuje wizerunek klubu i wszystkich ludzi, którzy chcą dla Elany jak najlepiej.