Trzask migawki, błysk fleszy, godziny starannych obróbek technicznych – fotografowie z województwa kujawsko-pomorskiego wykonali masę pracy, aby przygotować zdjęcia na tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej. Teraz nadeszła pora, aby najlepsi spośród nich odebrali zasłużone nagrody.

Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK zaprasza wszystkich miłośników fotografii na galę regionalną XVIII edycji OKFS (więcej o konkursie przeczytacie tutaj). Uroczyste podsumowanie całego przedsięwzięcia to okazja, aby porozmawiać z tegorocznymi zwycięzcami oraz zapoznać się z przygotowanymi przez nich pracami. W OKFS udział wzięli studenci z całego regionu, m.in. z Torunia, Bydgoszczy i Łodzi, którzy zgłaszali fotografie w trzech kategoriach: portret, reportaż oraz scenerie. Spośród nich wyłonieni zostaną autorzy najlepszych prac, na których czekają atrakcyjne nagrody oraz szansa na udział w ogólnokrajowym etapie konkursu.

Gala będzie połączona z wernisażem najlepszych prac konkursowych, organizatorzy zaplanowali także szereg niespodzianek, które nie pozwolą przybyłym narzekać na nudę. Muzyczną atrakcją wieczoru zostanie duet Zuzanna Jasińska i Paweł Gierczak. Toruńscy licealiści to jedno z nowszych odkryć lokalnej sceny muzycznej. Mimo młodego wieku muzyką zajmują się już od dawna, wiążą z nią także swoją dalszą przyszłość. Zuzanna i Paweł tworzą własne utwory, w czasie uroczystości wykonają jednak akustyczne covery znanych utworów.

Gala OKFS odbędzie się 11 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 19:00 w klubie OD NOWA, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Całą imprezę patronatami honorowymi objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pan Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Torunia, Pan Michał Zaleski. Patronat medialny nad OKFS sprawuje natomiast portal SpodKopca.

[fot. materiały organizatorów]