Niemożliwe? A jednak! Zespół Bajm świętuje swoje czterdziestolecie, organizując trasę po Polsce. Beata Kozidrak zaśpiewa również w Toruniu.

Trudno wybrać największy hit zespołu Bajm. Dla jednych będzie to „Biała armia”, dla innych utwór z debiutanckiego albumu – „Józek, nie daruję Ci tej nocy”. Formacja jest na scenie od czterdziestu lat i przez ten czas wylansowała mnóstwo przebojów, które na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki.

Bajm wystąpi w dziewięciu polskich miastach – we Wrocławiu, w Krakowie, w Katowicach, w Szczecinie, w Poznaniu, w Łodzi, w Warszawie, w Gdańsku oraz w Toruniu. Beata Kozidrak zaśpiewa i utwory powstały w latach 80. czy 90., i najnowsze piosenki Bajmu. Co więcej show zostanie wzbogacone archiwalnymi zdjęciami i filmami, a zespołowi na scenie towarzyszyć będzie orkiestra. Zdecydowanie jest co świętować, więc Bajm zamierza celebrować jubileusz w niezwykły sposób – i to z fanami. Dla każdego wielbiciela muzyki Bajmu i głosu Beaty Kozidrak koncert na czterdziestolecie zespołu będzie niezapomnianym przeżyciem.

Czterdzieści lat minęło… – krótka historia zespołu Bajm

Bajm powstał w Lublinie, w 1978 roku. Nazwa zespołu pochodzi od pierwszych liter imion jego założycieli – Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. Co ciekawe Beata Kozidrak jest jedyną osobą, która występuje w zespole od początku jego istnienia. Obecnie w skład grupy oprócz wokalistki, Beaty Kozidrak, wchodzą: Adam Drath, Piotr Bielecki, Artur Daniewski, Krzysztof Nieścior oraz Maria Dobrzańska. Zespół wydał do tej pory piętnaście albumów (debiutancki krążek pt. „Bajm” pojawił się na rynku w 1983 roku).

Grupa występowała nie tylko w Polsce, lecz także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Toruniu grupa wystąpi dopiero w grudniu, ale nie ociągajcie się z zakupem biletów na to wydarzenie.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 2 grudnia 2018 (niedziela), otwarcie bram: godz. 18:00, start: godz. 19:30
GDZIE: Arena Toruń, ul. gen. Józefa Bema 73-89, Toruń
BILETY: bilety w cenach od 79 zł dostępne na stronie organizatora, a także na Biletomat.pl, Eventim.pl, ebilet.pl oraz w punktach stacjonarnych – w sklepach Empik, MediaMarkt i Saturn

[fot. Wydarzenie na Facebooku]