Programy wspierające obrót bezgotówkowy sprawiają, że punkty handlowe i usługowe coraz częściej wyposażane są w terminale płatnicze. Teraz program Polska Bezgotówkowa oferuje bezpłatne terminale płatnicze dla urzędów!

Szybkość i wygoda – to dlatego konsumenci wybierają kartę płatniczą!

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zainstalowanie terminali kart płatniczych. To odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy – jak wskazują w licznych badaniach opinii publicznej – cenią sobie w transakcjach bezgotówkowych przede wszystkim szybkość, wygodę i bezpieczeństwo.

Klienci sklepów przyznają, że dzięki możliwości płacenia kartą nie obawiają się, że podczas robienia zakupów zabraknie im gotówki w portfelu. Dzięki transakcjom bezgotówkowym są obsługiwani szybciej i sprawniej, co pozwala na skrócenie kolejek. Także wielu kierowców preferuje parkometry z funkcją płatności kartą, by nie szukać drobnych kwot w portfelu – podobnie jak podróżujący komunikacją miejską przy opłacaniu biletu za przejazd.

Dzięki licznym programom i inicjatywom, również rządowym, terminale pojawiają się tam, gdzie dotychczas możliwa była jedynie płatność gotówką. Tabliczka z informacją „płatność tylko gotówką” zniknęła z wielu warzywniaków, warsztatów samochodowych, salonów fryzjersko-kosmetycznych i niedużych sklepów osiedlowych. W sumie, od momentu uruchomienia programu, przybyło ponad 80 tysięcy urządzeń!

Wyposażenie w terminale branży handlowo-usługowej to jednak nie wszystko. Konsumenci oczekują dostępu do płatności bezgotówkowych w kolejnych branżach i sektorach, a także w administracji publicznej i urzędach. Z tego powodu program Polska Bezgotówkowa od września 2018 roku oferuje darmowe terminale dla urzędów.

Darmowe terminale dla instytucji publicznych

Nowa odsłona programu Polska Bezgotówkowa skierowana jest m.in. do administracji skarbowej, publicznej, urzędów samorządu terytorialnego, a także publicznej służby zdrowia i sądów. Terminale za 0 zł mogą otrzymać także samorządy. Instalacja urządzeń w instytucjach publicznych sprawia, że – podobnie jak w przypadku przedsiębiorstw prywatnych – obsługa jest sprawniejsza, a wizerunek – przyjaźniejszy dla klienta.

Dzięki uczestnictwu w programie instytucja do 31 sierpnia 2021 otrzymuje darmowe terminale płatnicze i nie płaci prowizji od transakcji dokonywanych kartą. Ma też zapewnione wsparcie techniczne.

Urządzenia dostępne są zarówno w wersji standardowej, jak i smart. Do wyboru są terminale stacjonarne i przenośne. Wszystkie akceptują płatności kartami Visa, Mastercard, JCB, UPI i Diners, a także transakcje dokonywane telefonem komórkowym i za pomocą coraz popularniejszego systemu BLIK. Chcesz dowiedzieć się więcej o programie Polska Bezgotówkowa. Wejdź na https://bezgotowki.pl/sektor-publiczny/.

[Artykuł sponsorowany]