Jeden z listopadowych wieczorów umili nam w Lizard Kingu niezwykle rozśpiewany duet, mianowicie The Dumplings! Zespół odwiedzi Toruń w ramach trasy koncertowej RAJ, podczas której prezentować będą fanom swój najnowszy album, o równie rajskim tytule. 

The Dumplings zabierze torunian do RAJU!

The Dumplings to duet prosto z Zabrza, tworzony przez Justynę Święs i Kubę Karasia. Zespół został założony w 2011 roku i wykonuję muzykę elektropop. Ich pierwszy, debiutancki album No Bad Days został nagrodzony Fryderykiem za fonograficzny debiut roku. „Pierożki” występowały dotychczas nie tylko na polskich scenach, podczas Open’era i Off Festivalu, ale także na dwóch ważnych festiwalach showcase’owych w Wielkiej Brytanii: Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton. Co więcej, Justyna i Kuba zagrali koncert klubowy w Londynie wraz z zespołem Kamp!.

Duet ma na swoim koncie trzy albumy z czego najnowszy, zatytułowany RAJ, zaprezentuje torunianom podczas swojej najbliższej trasy koncertowej o takim samym tytule. Nowa płyta została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez twórców poprzednich krążków. Choć muzycznie materiał to wciąż charakterystyczny dla duetu elektropop na najwyższym poziomie, to w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalszy. Warto wspomnieć, że wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim. Album jest krótki, ale treściwy – zawiera bowiem 8 utworów. W piosenkach tych można znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury, chociażby do filmu „Zapach kobiety” czy literatury Tołstoja i Cortazara.

The Dumplings zabierze torunian do RAJU – szczegóły wydarzenia:

Kto: The Dumplings

Kiedy: 18 listopada, godz. 19.00

Gdzie: Lizard King

Bilety: Informacje o biletach zostaną ogłoszone wkrótce.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!