Szczęśliwo-smutni zawitają do Torunia już 8 marca. Można spodziewać się tłumów na koncercie zespołu ze Skarżyska Kamiennej. Mamy dobrą wiadomość dla fanów, bilety jeszcze są dostępne.

Używali już paru nazw: HCKF (Hard Core’owe Kółko Filozoficzne) i Happy Sad Generation. Od 2002 r. nazywają się po prostu happysad.

Debiutancki album „Wszystko jedno” ukazał się nakładem S.P. Records w 2002 r. Uznany zresztą przez „Teraz Rock” za jeden z 50 najważniejszych albumów  historii polskiego rocka. Kolejny „Podróże z i pod prąd” z 2005 r. zebrał również pozytywne recenzje. Trzeci zaś album happysad „Nieprzygoda” z 2007 r. był najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce. Po drodze do kolejnego albumu studyjnego trafiła się koncertówka „na żywo w STUDIO” (okazała się później złotą płytą). Dalej były już dobrze znane publiczności „Mów mi dobrze” z 2009 r., „Zadyszka” z 2011 r., „Ciepło/ Zimno” z 2012 r. i najnowszy ubiegłoroczony „Jakby nie było jutra”.

Sami o sobie mówili, ustami Jakuba Kawalca, że grają rocka regresywnego, odcinając się od punkowych określeń. Dlatego też mają swój osobliwy styl „bezideowych romantyków”, z płyty na płytę coraz bardziej poszukujących nowych form wyrazu.

A co zaprezentują w niedzielę na deskach „Od Nowy”? Z jednej strony najnowszy album oskarżany o brak „happysadowskiego” ducha, a z drugiej określany świeżym, otwartym i nieco innowacyjnym.

Należy zatem samemu przekonać się co powszechnie lubiany przygotował na nową, wiosenną trasę.

Na wydarzenie zapisz się tutaj.

Od Nowa, ul. Gagarina 37a

08.03. 2015, start godz. 19/ wejście od godz. 18.

bilety: 45 zł przedsprzedaży / 55 zł w dniu koncertu