Zadłużenie na karcie kredytowej może poważnie nadwyrężyć Twój budżet. Jeśli masz tak duże lub większe zadłużenie na karcie kredytowej, możesz mieć wrażenie, że nigdy nie wyjdziesz z długów. Istnieją jednak opcje, które pomogą Ci łatwiej zarządzać swoim długiem.

Jeśli masz duże saldo na karcie kredytowej, być może uda Ci się wynegocjować ugodę lub porozumienie z wystawcą karty, aby nim zarządzać. Ale zanim skontaktujesz się z wystawcą karty kredytowej, ważne jest, abyś porównał swoje opcje negocjacyjne, abyś mógł zdecydować, która z nich jest najlepsza dla Twojej sytuacji finansowej.

1. Porozumienie w sprawie trudności

Najlepsze dla: Długotrwałych użytkowników kart kredytowych, którzy mają dobrą historię z wystawcą karty; Kredytobiorców, którzy potrzebują nagłej, krótkoterminowej pomocy; Kredytobiorców, którzy chcą utrzymać przyzwoitą historię kredytową

Kilka firm wydających karty kredytowe oferuje programy pomocy dla kredytobiorców borykających się z problemami finansowymi. Na przykład, możesz być w stanie zmniejszyć swoje miesięczne płatności, obniżyć oprocentowanie karty kredytowej, zrezygnować z opłat lub zgodzić się na plan spłaty, który lepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Należy pamiętać, że opcje pomocy różnią się w zależności od firmy, jak również od indywidualnych trudności. Aby dowiedzieć się, jaka pomoc jest dla Ciebie dostępna, skontaktuj się z wystawcą karty.

2. Rozliczenie ryczałtowe

Najlepsze dla: Kredytobiorców, którzy od dłuższego czasu zalegają z płatnościami na rachunkach kart kredytowych; Kredytobiorców posiadających wystarczającą ilość gotówki, aby złożyć rozsądną ofertę; Kredytobiorców, których kredyt został już nadszarpnięty.

Jeśli masz duże zaległości w spłacie kart kredytowych i nie widzisz możliwości wyjścia z tej sytuacji, możesz rozważyć zawarcie ugody ryczałtowej. Polega na zawarciu ugody z firmą obsługującą kartę kredytową na kwotę stanowiącą pewien procent lub część zaległego zadłużenia, a nie na pełną kwotę.

To, ile będziesz w stanie zapłacić, zależy od wystawcy karty, wysokości Twojego zadłużenia, liczby nieuregulowanych płatności oraz tego, ile jesteś w stanie rozsądnie spłacić.

3. Umowa o współpracy

Najlepsze dla: Kredytobiorców, którzy nie spóźnili się jeszcze z płatnością (lub nie mają zbyt dużych zaległości w płatnościach); Kredytobiorców, którzy chcą współpracować z doradcą kredytowym w celu opracowania planu spłaty; Kredytobiorców, którzy borykają się z długotrwałymi trudnościami finansowymi, ale mogą sobie pozwolić na dokonywanie przynajmniej częściowych spłat w każdym miesiącu.

Inną potencjalną strategią jest porozumienie o restrukturyzacji zadłużenia. W tym przypadku negocjujesz z wierzycielami ustrukturyzowany plan spłaty, w ramach którego spłacasz pożyczkę na karcie kredytowej przez pewien okres czasu.

Możesz również poprosić o zmianę warunków, aby ułatwić sobie spłatę salda w krótszym czasie. Na przykład, wystawca karty może być skłonny znieść opłaty, obniżyć oprocentowanie lub zmniejszyć miesięczną ratę.

4. Karta do przeniesienia salda

Najlepsza dla: Kredytobiorców, którzy nie mają zbyt dużego zadłużenia; Kredytobiorcy, którzy mogą skorzystać z 0% RRO w okresie wstępnym; Kredytobiorców z wystarczająco dobrym kredytem, aby zakwalifikować się do karty z przeniesieniem salda.

Przy transferze salda, przeniesiesz saldo swojej karty kredytowej z jednej karty na drugą. Niektóre karty do transferu salda mają ofertę wprowadzającą – co oznacza, że możesz uniknąć płacenia odsetek, jeśli uda Ci się spłacić saldo przed zakończeniem okresu promocyjnego.

Pamiętaj jednak, że jeśli nie uda Ci się spłacić karty w terminie, możesz utknąć z wysokimi odsetkami. Jeśli rozważasz tę opcję, pamiętaj, aby uważnie przeczytać drobny druk, aby nie było żadnych niespodzianek.

A zatem..

Zanim porozmawiasz z wierzycielami, upewnij się, że zebrałeś wszystkie informacje na temat swojego zaległego zadłużenia. W ten sposób możesz być przygotowany do dyskusji z wierzycielami na temat możliwości spłaty lub ugody.

Niektóre z infor+macji, które będą Ci potrzebne to:

  • Całkowite zaległe saldo
  • Stopa procentowa
  • Minimalne miesięczne płatności
  • Termin płatności

Posiadanie tych informacji może również pomóc Ci ustalić, ile musisz pożyczyć, jeśli zdecydujesz się na konsolidację z pożyczką osobistą. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę, ile może Cię kosztować taka pożyczka, abyś był przygotowany na dodatkowe wydatki.

[Artykuł sponsorowany]