Krew to najcenniejszy dar jaki podarować możemy drugiej osobie. W kilka chwil, oddając zaledwie niecałe pół litra krwi, mamy szansę uratować komuś życie. Kolejna, jesienna edycja Wampiriady, daje nam taką możliwość!

Jesienna edycja Wampiriady na UMK

Pomysłodawcami wydarzenia jest NZS UMK. Jak zawsze podczas każdej edycji Wampiriady, organizatorzy wspierają także toruńskie domy dziecka. Również i podczas jesiennej edycji oddawania krwi, która odbędzie się już we wtorek, będziemy mogli podarować dzieciom trochę słodkości i nie tylko. Dodatkowo bowiem z okazji zbliżających się Mikołajek, zbierane będą także zabawki, ubrania oraz żywność długoterminowa. Cokolwiek ofiarujemy, na pewno wywoła na twarzach najmłodszych uśmiech!

Dodatkowo jesienna Wampiriada założyła sobie jeszcze jeden cel – pomoc pani Marzenie Laskowskiej, mieszkance Czernikowa, która z dnia na dzień straciła zdrowie. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia podstawowych środków czystości i higieny osobistej oraz do wsparcia rehabilitacji Pani Marzeny pod tym linkiem.

Warto pomóc i poświęcić kilka chwil na odwiedzenie w najbliższy wtorek Auli UMK, aby oddać krew, a także wspomóc panią Marzenę i toruńskie domy dziecka. Wydarzenie trwało będzie od 9.00 do 16.00 – każdy więc z pewnością w przerwie między zajęciami zdoła zajrzeć na Gagarina. Dla nas bowiem będzie to niewielki wyczyn, dla innych jednak szansa na lepsze życie.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

[Fot. Facebook]