AZS UMK Toruń w 3 kolejce rozgrywek III ligi siatkówki przegrał z zespołem REM BUD Aktywni Nowe 3:0. Zwycięska drużyna z Nowego ma szansę umocnić pozycję lidera tabeli.

To już trzecie przegrane spotkanie toruńskich zawodników. Zgodnie z ostatnimi wynikami, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ale jeśli UKS Budowlanka Toruń wygra dzisiejsze spotkanie ze Stalą Grudziądz (początek spotkania o godz. 16: 00, w ZST ul. Legionów 19/25, Toruń), to Akademicy spadną na ostatnie miejsce.

Ten mecz nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Atut własnej hali nie pomógł. Przegraliśmy przez własne błędy i nieskuteczność w pierwszej akcji, a także potrafiliśmy wykorzystać za mało kontrataków – komentuje mecz libero toruńskiej drużyny, Michał Rowicki. – Trzeci set był najlepszy w naszym wykonaniu. W tej partii zaczęliśmy pewniej grać na siatce, podjęliśmy większe ryzyko w ataku. Przez większość tego seta mieliśmy 2-3 punkty przewagi. Jednak goście wykorzystali niektóre obrony w końcówce seta i wygrali go.

W następnej kolejce siatkarze AZS zmierzą się z LZS Jastrzębie. Co ciekawe, to były klub wspomnianego wcześniej libero.

Przygotowuję się tak samo, jak do kolejnego meczu. Nieważne, kto jest po drugiej stronie siatki. Przed kolejnym spotkaniem nastroje w zespole są bojowe. Nie załamujemy się nie najlepszym początkiem ligi. Liczymy, że następny mecz będzie lepszy w naszym wykonaniu – zakończył Rowicki.

30.11. o godz. 18: 00 w Uniwersyteckim Centrum Sportowym AZS UMK zmierzy się z LZS Jastrzębie.

Kolejka 3.:  AZS UMK Toruń – REM BUD Aktywni Nowe 0 – 3 (17 – 25, 16 – 25, 22 – 25)

Składy:

AZS UMK Toruń: Zawada, Graczyk, Kowalski, Łapiak, Doliński, Myśliński, Rowicki (L), Banaszkiewicz, Suhak, Głowacki, Chojnacki, Chyliński.

REM BUD Aktywni Nowe: Ruzga, Chlebek, Mieszczyński, Mattik, Ośmieła, Zdrojewski, Łopatowski (L).

Sędziowie: Pawlicki Robert (I), Wiśniewski Andrzej (II), Wietrzykowski Tomasz (sekretarz).