Zobaczcie co muzycznego w lipcu ma Wam do zaoferowania Dwór Artusa. Jednego jesteśmy pewni – będzie się działo, w dużej mierze dzięki Koncertom pod Gwiazdami!

Koncerty pod Gwiazdami – Tymon Tymański gra The Beatles

Koncerty pod Gwiazdami to festiwal, który organizowany jest od kilku lat przez Dwór Artusa. Wydarzenie jest istną mieszanką brzmień i osobistości scenicznych, a co roku Artus komponuje program festiwalu tak, aby dogodzić gustom szerokiej publiczności. Pierwszą „lipcową” gwiazdą, która wystąpi przed torunianami, będzie Tymon Tymański. Znany wielu osobom artysta inspiracje do swoich aranżacji czerpie z różnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, często ocierając się o formalny eksperyment. W Toruniu zagra jednak repertuar niebanalny – sięgnie po muzykę legendarnego zespołu The Beatles. Muzycy z Liverpoolu od zawsze stanowili dla niego bowiem niewyczerpane źródło inspiracji.

Kiedy i za ile? 1 lipca, godz. 21.00; bilet normalny 25 zł, ulgowy, 20 zł, do nabycia na KupBilecik.

Koncerty pod Gwiazdami – Grupa MoCarta

Jeśli lubicie połączenie porządnej dawki muzyki i humoru, kolejna gwiazda festiwalu Koncerty pod Gwiazdami jest w sam raz dla Was! Toruń odwiedzi bowiem Grupa MoCarta, która przedstawi torunianom swój nowy program, zatytułowany: Ale CZAD!, czyli podróże Grupy MoCarta. W programie znalazły się największe przeboje muzyki klasycznej, choć nie tylko. Będzie to po prostu inteligentny żart i mnóstwo energii z całego świata. W podróż dookoła świata artyści zabiorą widzów dzięki doświadczeniu, które zbierali przez lata – grali bowiem w wielu, niekiedy bardzo egzotycznych miejscach, dzięki czemu poznali kulturę wielu narodów.

Kiedy i za ile? 5 lipca, godz. 21.00; bilet normalny 70 zł, ulgowy 60 zł, do nabycia na KupBilecik. Koncert odbędzie się w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego.

Od Grechuty do Coldplay`a – Infinito Quartet ft. Daniel Pradella

Infinito Quartet to grupa, którą tworzy: Paulina Burczyńska (I skrzypce), Kinga Politowska (II skrzypce), Zuzanna Wiśniewska (altówka) i Klaudia Marzec (wiolonczela). Zeszłego lata podbiły serce toruńskiej publiczności, a w tym roku powracają z cyklem zupełnie nowych, premierowych koncertów będących promocją ich debiutanckiej płyty zatytułowanej Od_Nowa, którą mogły nagrać dzięki stypendium Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Na krążku odnaleźć możemy klasyczne utwory muzyki rozrywkowej w aranżacjach na kwartet smyczkowy wzbogacony brzmieniem fortepianu. Podczas czterech wakacyjnych koncertów, które dziewczyny zagrają w Dworze Artusa wraz z grającym na fortepianie Danielem Pradellom, usłyszymy muzykę Led Zeppelin, Depeche Mode, Marka Grechuty, Artura Rojka, Coldplay, U2, Guns N’ Roses, Elvisa Presleya, Pink Floyd, Nirvany, a także Abby, Pharella Williamsa, Michaela Jacksona, a nawet Lady Gagi. Osobną część koncertu stanowić będą utwory artystów związanych z Toruniem pośród których znajdzie się Republika czy Organek. Każdy z czterech zaplanowanych koncertów Infinito Quartet będzie się od siebie różnił repertuarem.

Kiedy i za ile? 8 i 19 lipca, godz. 19.00; bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, do nabycia na KupBilecik.

Koncerty pod Gwiazdami – Leski

Na Koncertach pod Gwiazdami pojawi się także Leski, którego muzykę określić można jako alternatywny pop, a zarazem połączenie różnych stylów i intrygujących tekstów. Jest to także gitarowe, spokojne, lekko folkowe brzmienie z domieszką elektroniki. Leski, a dokładniej Paweł Leszoski, zadebiutował w 2015 roku albumem Splot, a w tym roku ukazuje się jego kolejny krążek Miłość. Strona B. Leski ma na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim Pielgrzym, instalacji artystycznej Las Głosów w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu Miłość w reżyserii Anny Król.

Kiedy i za ile? 15 lipca, godz. 21.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł, do nabycia na KupBilecik. Koncert odbędzie się w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego.

Uwaga! Z powodu choroby artysty koncert zostaje przeniesiony na 16 października (wtorek) do Sali Wielkiej Dworu Artusa. Co ważne, bilety zachowują ważność. Jednak jeśli chcecie je zwrócić, macie taką możliwość – bilety zakupione w kasie biletowej możecie zwrócić w Dworze Artusa, natomiast jeśli chodzi o bilety kupione przez Internet, instrukcja zwrotu zostanie przesłana mailem.

Koncerty pod Gwiazdami – The Best of Krzysztof Cugowski

Kolejną z tegorocznych gwiazd Koncertu pod Gwiazdami będzie Krzysztof Cugowski, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać! Artysta odwiedzi Toruń wraz z zespołem stworzonym z doświadczonych muzyków, którzy grali w przeszłości z wieloma artystami z muzycznej pierwszej ligi kraju, jak i zagranicy. Na festiwalu Cugowski udowodni z całą pewnością, że jest jednym z najbardziej charakterystycznych wokalistów rockowych w kraju. Jego występ będzie swoistym The Best of Krzysztof Cugowski. Zaśpiewa on z pewnością torunianom kultowe utwory, tj. Noc KometyTakie TangoPrzebudzenie, a także wiele innych piosenek, których słuchało i słucha nadal już kilka pokoleń Polaków.

Kiedy i za ile? 27 lipca, godz. 21.00; bilet normalny 65 zł, ulgowy 60 zł, do nabycia na KupBilecik. Koncert odbędzie się w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego.

Tomasz Krzemiński Trio – Piosenki o miłości i nie tylko

Na zaproszenie Dworu Artusa pod koniec lipca Tomasz Krzemiński Trio powrócą do naszego miasta, aby zaprezentować torunianom wyjątkowe interpretacje piosenek o miłości. Formacja, w składzie: Tomas Krzemiński, Karol Ludew oraz Jakub Uziębło, na scenie ustawionej na barce wiślanej, zaśpiewa pełne emocji covery najsłynniejszych piosenek mówiących o zakochaniu. Możemy spodziewać się zupełnie innego podejścia do dobrze znanych wszystkim utworów, ponieważ wersje tych artystów stanowią zawsze absolutnie nową jakość.

Kiedy i za ile? 28 lipca, godz. 20.00; wstęp wolny. Koncert odbędzie się na scenie na barce wiślanej (Bulwar Filadelfijski w Toruniu).

Tomasz Imienowski Trio – Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy

Na koniec lipca w ramach inicjatywy Dworu Artusa na scenie na barce wiślanej zagra kolejne trio. Będzie to koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda – Okudżawy. Tomasz Imienowski, Piotr Kajetan Matczuk oraz Artur Chyb, zaśpiewają dla nas utwory takie jak: Pieśń gruzińskaPiosenka o papierowym żołnierzykuBalonikWybaczcie piechocieModlitwa – Dopóki ziemia kręci sięTrzy miłościAleksander Siergiejewicz PuszkinOstatni trolejbusO Wołodii WysockimMajster GriszaPiosenka o Arbacie i wiele innych. Artyści Okudżawę znają jak nikt inny – w maju 2017 roku nakładem wydawnictwa MTJ z Warszawy, ukazała się ich płyta pod przewrotnym tytułem Krótka płyta o Okudżawie. Na koncercie w Toruniu czekają nas z całą pewnością łzy wzruszenia, zaduma, uśmiech, powroty do lat młodości oraz niesamowite emocje przekazywane przez trójkę muzyków kochających twórczość rosyjskiego artysty.

Kiedy i za ile? 29 lipca, godz. 20.00; wstęp wolny. Koncert odbędzie się na scenie na barce wiślanej (Bulwar Filadelfijski w Toruniu).

[fot. Sawatka]