Wielkimi krokami zbliża się sierpień, a wraz z nim nowe muzyczne wydarzenia w wielu toruńskich miejscach, w tym w Dworze Artusa! Choć na ten miesiąc nie przewidziano zbyt wielu koncertów, to i tak będziemy mieli do czynienia z dużą dawką dobrej muzyki!

Koncerty pod Gwiazdami – Kasia Kowalska

Na początku sierpnia w Dworze Artusa odbędzie się kolejny występ z cyklu Koncertów pod Gwiazdami, podczas którego dla torunian zaśpiewa artystka, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – Kasia Kowalska! Warto przypomnieć, że Koncerty pod Gwiazdami to festiwal, który organizowany jest od kilku lat przez Dwór Artusa. Wydarzenie jest istną mieszanką brzmień i osobistości scenicznych, a co roku Artus komponuje program festiwalu tak, aby dogodzić gustom szerokiej publiczności. W tym roku było i będzie nie inaczej! Koncert Kasi Kowalskiej będzie bowiem wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ artystka obchodzi w tym roku 25-lecie pracy artystycznej, a w czerwcu tego roku wydała nowy album. Występ w Toruniu będzie wobec tego jedną z pierwszych okazji uczczenia tych dwóch wyjątkowych okazji, ponieważ dopiero jesienią rozpocznie się trasa Kasia Kowalska 25 w kilkunastu miastach w całym kraju. Kasia Kowalska w mieście Kopernika zaśpiewa z pewnością nie tylko swoje najbardziej znane hity, tj. Prowadź mnieCo może przynieść nowy dzieńAntidotumA to co mamCoś optymistycznegoTo co dobre, ale także piosenki z nowego krążka, który promowany jest przez utwór Alannah (tak niewiele chcę).

Kiedy i za ile? 4 sierpnia, godz. 21.00; bilet normalny 65 zł, ulgowy, 60 zł, do nabycia na KupBilecik. Koncert odbędzie się w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego.

Od Grechuty do Coldplay`a – Infinito Quartet ft. Daniel Pradella

Infinito Quartet to grupa, którą tworzy: Paulina Burczyńska (I skrzypce), Kinga Politowska (II skrzypce), Zuzanna Wiśniewska (altówka) i Klaudia Marzec (wiolonczela). Zeszłego lata podbiły serce toruńskiej publiczności, a w tym roku powracają z cyklem zupełnie nowych, premierowych koncertów będących promocją ich debiutanckiej płyty zatytułowanej Od_Nowa, którą mogły nagrać dzięki stypendium Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Na krążku odnaleźć możemy klasyczne utwory muzyki rozrywkowej w aranżacjach na kwartet smyczkowy wzbogacony brzmieniem fortepianu. Podczas czterech wakacyjnych koncertów, z których dwa odbyły się już w lipcu, dziewczyny prezentują w Dworze Artusa wraz z grającym na fortepianie Danielem Pradellom, muzykę Led Zeppelin, Depeche Mode, Marka Grechuty, Artura Rojka, Coldplay, U2, Guns N’ Roses, Elvisa Presleya, Pink Floyd, Nirvany, a także Abby, Pharella Williamsa, Michaela Jacksona, a nawet Lady Gagi. Osobną część koncertu stanowią piosenki artystów związanych z Toruniem, pośród których znajduje się Republika czy Organek. Każdy z czterech zaplanowanych koncertów Infinito Quartet różni się od siebie repertuarem.

Kiedy i za ile? 10 i 12 sierpnia, godz. 19.00; bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, do nabycia na KupBilecik (10 sierpnia, 12 sierpnia).

Muscada String Quartet – koncert

W połowie sierpnia w Dworze Artusa zagoszczą, choć nie osobiście, Beethoven, Szymanowski, Mendelssohn. Znani kompozytorzy zawitają w naszym mieście dzięki Muscada String Quartet. Jest to kwartet, który stworzony jest przez niezwykle utalentowanych muzyków kształcących swoje umiejętności na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Choć jest to nowy zespół, bowiem został założony w marcu tego roku, to jego członkowie są laureatami licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, a swój muzyczny warsztat doskonalą u takich instrumentalistów jak: Krystyna Borucińska, Marek Czech, Oliver Heath, Frank Immo-Zichner Katarzyna Jankowska, Wojciech Koprowski, Paweł Łosakiewicz, Petru Munteanu, Paulo Pacheco, Izabella Szałaj-Zimak, Maria Szwajger-Kułakowska czy Evan Rothstein. W skład kwartetu wchodzą: Ada Dobrowolska (skrzypce), Paweł Dębski (skrzypce), Jan Czyżewski (altówka), Antoni Majewski (wiolonczela).

Kiedy i za ile? 16 sierpnia, godz. 19.00; bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, do nabycia na stronie Dworu Artusa.