Włodarze Od Nowy w grudniu dają melomanom nieco więcej czasu niż zwykle. Nie znaczy to jednak, że obędzie się bez kilku klasycznych już w harmonogramie klubu wydarzeń.

Skubas – Światowy Dzień Walki z AIDS

Jak co roku z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS Stowarzyszenie Wolontariuszy RAZEM organizuje w Od Nowie koncert charytatywny. Tym razem SW RAZEM do współpracy zaprosiło Skubasa, artystę który prawdopodobnie zaimponuje każdej kobiecie łącząc energiczne, lekko grungowe riffy z melancholią. Skubas to artysta cieszący się dość znaczącą pozycją w środowisku, czego dowodem są występy na praktycznie każdym liczącym się festiwalu.

Kiedy i za ile? 1 grudnia, godz. 19.00; bilety 30 zł w przedsprzedaży/ 40 zł w dniu koncertu.

 

Lady Pank – trasa LP1

Weterani wielkich, festiwalowych estrad i małych klubowych nor. Koncert w Od Nowie będzie swego rodzaju sentymentalną podróżą, wszak zespół świętował będzie 35-lecie powstania pierwszego i bez wątpienia najbardziej legendarnego albumu w swoim dorobku. Album Lady Pank będzie zagrany w niezmienionej kolejności i w niezmienionych aranżacjach. Pewnym urozmaiceniem będzie jednak obecność gości.

Kiedy i za ile? 2 grudnia, godz. 19.00; bilety 99 zł

Łydka Grubasa

Zespół, jak sam twierdzi, niesiony falą niesamowitej frekwencji na Pol’And Rock Festiwalu postanowił ruszyć w trasę, która promuje album O-dur C-Ból. Łydka Grubasa to mieszanka rocka, metalu i kilku niespotykanych gatunków muzycznych w towarzystwie nieco żartobliwych tekstów  z pewnością zaskoczy pospolitego słuchacza. Poza materiałem z nowej płyty z pewnością usłyszymy kilka najpopularniejszych utworów z poprzednich płyt.

Kiedy i za ile? 7 grudnia, godz. 21.00; bilety w cenie 30 zł.

17. Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Koncert, który jak co roku jest jednym z najistotniejszych w kalendarzu Od Nowy. Zgodnie z tradycją na scenie Od Nowy poza wieloma istotnymi polskimi artystami wystąpi laureat Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Tegorocznym laureatem jest duet Tęskno, który w niezwykle wdzięczny sposób łączy akustykę z elektroniką.

Kiedy i za ile? 15 grudnia, godz. 20.00; bilety w cenie 70 zł w przedsprzedaży/80 zł w dniu koncertu.