Azyl dla Królików to miejsce dla porzuconych i niechcianych królików. Można im pomóc.

Fundacja Azyl dla Królików została zarejestrowana w styczniu 2013 r. Jest efektem prac wolontariuszek Stowarzyszenia Pomocy Królikom. To dzięki ich działaniu w toruńskim Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt zostało wydzielone pomieszczenie dla uszatych, niechcianych zwierząt.

Pomóc można na parę sposób. Jednym z nich jest wirtualna adopcja, polegająca na comiesięcznych wpłatach na rzecz utrzymania konkretnego królika. Taką pomocą objętych jest większość spośród 76 królików przeznaczonych do wirtualnej adopcji. Najniższa kwota pozwalająca zostać wirtualnym opiekunem to 25 zł. Żeby nim zostać, wystarczy wysłać maila z podaniem imienia królika mającego zostać objętego adopcją i kwoty, którą wirtualny opiekun może co miesiąc przelewać na utrzymanie zwierzaka. Jedna osoba może adoptować kilka królików. Pieniądze zostają przeznaczane na karmy, leki oraz opłacenie kosztów zabiegów weterynaryjnych czy zakup środków czystości (żwirek do kuwet, podkłady higieniczne, środki czyszczące bezpieczne dla zwierząt itd.) oraz niezbędnych akcesoriów takich jak klatki, kojce i kuwety.

Osoby, których nie stać na comiesięczne wpłaty, mogą jednak pomóc wybranym królikom fundując im tzw. Królipaczkę.

Oto jak Azyl przedstawia różne jej warianty:

  • Paczka Jabłkowa – 10 zł - wystarcza na 3 kg jabłek i chrupanie dla całego Azylu (w jabłkach ukrywamy lekarstwa, ale nie zdradzajcie tego królikom!)
  • Paczka Koperkowa – 20 zł - wystarcza na 10 pęczków koperku, dla dobrego samopoczucia i ku radości naszych podopiecznych. Niech w Azylu zapachnie koperkiem!
  • Paczka Ziołowa – 50 zł - to 10 opakowań rozmaitych ziół, które są niezbędne w króliczej diecie, leczą brzuszki, a jednocześnie są bardzo smaczne. Omnomnom.
  • Paczka Wyprawkowa – 100 zł - pozwala zaopatrzyć dom tymczasowy w zioła, siano i pelet na 2 miesiące. Bez DT Azyl by nie istniał, a króliki nie miałyby tak świetnych warunków, więc wspierajmy DT!
  • Paczka Zdrowego Królika – 200 zł - pokrywa koszt badania krwi, koszt zabiegu sterylizacji/kastracji połączonej z korektą zębów (jeśli jest potrzebna) oraz opieki pooperacyjnej. Zdrowy królik może iść do adopcji i cieszyć się nowym domem. Jupi!
  • Paczka Wyjątkowa – 500 zł - wystarcza na utrzymanie królika chorego przewlekle jak Duszek czy Niezapominajka przez pół roku. W przypadku podarowania takiej paczki należy zaznaczyć, dla którego królika jest ona przekazywana. Wyjątkowe uszy będą Wam wdzięczne!
  • Paczka Brylantowa – 1000 zł – to kwota, która pozwoli nam zająć się nagłym przypadkiem czy niezaplanowaną interwencją. To kwota, która uratuje nam omyk w trudnych sytuacjach i zapewni poczucie bezpieczeństwa. Co tu więcej gadać – to dla nas dużo pieniędzy.

Wpłat można dokonywać na konto

PKO Bank Polski SA 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
„Azyl dla Królików”
ul. Makowa 13
87-148 Łysomice
Tytuł przelewu: darowizna Paczka…. (dopisać nazwę wybranej paczki np. Koperkowa)

W przypadku Paczki Wyjątkowej należy także zaznaczyć, dla którego królika jest ona adresowana.

[Fot. www. azyl.torun.pl]