Majówka w Toruniu upłynie pod znakiem żużla. Już w niedzielę o godz. 17:00 na Motoarenie GET WELL Toruń powalczy o kolejne ligowe punkty.

W niedzielę kolejne wielkie ściganie na Motoarenie. W ramach czwartej kolejki PGE Ekstraligi drużyna GET WELL Toruń podejmie na własnym torze Unię Tarnów. Tarnowianie w przedsezonowych zapowiedziach przez wielu ekspertów uznawani są za najsłabszą ekipę PGE Ekstraligi. Przypuszczenia te rzeczywiście się potwierdziły w meczu pierwszej kolejki z MRGARDEN GKM-em Grudziądz – Jaskółki przegrały wysoko 33-57. Jednak w drugiej kolejce tarnowianie sensacyjnie wygrali na własnym torze z FOGO Unią Leszno 48-42.  Podobne statystyki po dwóch objechanych meczach mają zawodnicy GET WELL Toruń – pewna wygrana z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra (51-39) oraz porażka w Lesznie z FOGO Unią (50-40). Niestety, przykrej kontuzji w tamtym spotkaniu doznał Igor Kopeć-Sobczyński, który będzie musiał trochę pauzować. Jednak są też miłe informacje dla trenera Roberta Kościechy i menedżera Jacka Gajewskiego. Do składu po wyleczeniu kontuzji (upadek podczas sparingu z MRGARDEN GKM-em Grudziądz) wraca nowy junior w toruńskim teamie, Norbert Krakowiak.

W poprzednim sezonie bilans toruńsko-tarnowskiej rywalizacji nie był zbyt korzystny dla żużlowców z grodu Kopernika. W rundzie zasadniczej w Tarnowie Unia wygrała 50-40, natomiast w Toruniu padł wynik remisowy 45-45. Oba zespoły spotkały się ponownie w meczu o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Na Motoarenie wygrali goście z Tarnowa (40-50) a w rewanżu Unia Tarnów potwierdziła swoją wyższość wygrywając na własnym torze pewnie (53-37) zdobywając ostatecznie brąz. Unia Tarnów nie jest wygodnym rywalem dla torunian, zwłaszcza u siebie. Jak pokazują ostatnie wyniki, również na Motoarenie radzą sobie całkiem dobrze. Może ten niedzielny mecz odwróci tendencje na korzyść GET WELL Toruń.