Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Toruniu odnotowano dwa tygodnie temu. Sytuacja jest jednak dynamiczna, z zarażeniami borykają się dwa największe toruńskie szpitale – szpital na Bielanach i szpital przy ulicy Batorego. Ze swoją pomocą wyszedł pochodzący z naszego miasta kolarz – Michał Kwiatkowski, który zaoferował pracownikom służby zdrowia swoje apartamenty. 

Poruszył go widok prezydenta 

Michał Kwiatkowski to zdecydowanie jeden z najlepszych sportowców związanych z Toruniem. Kolarski mistrz świata ze startu wspólnego z 2014 roku, triumfator Tour de Pologne z 2018 roku. Obecnie reprezentuje barwy brytyjskiego Team Ineos. Popularny “Kwiatek” na każdym kroku pokazuje swoje przywiązanie do Torunia, od lat z powodzeniem w naszym mieście prowadzi swoją akademię Copernicus. Tym razem kolarz zdecydował się pomóc inaczej. W dobie pandemii koronawirusa zadeklarował gotowość do użyczenia za darmo swoich apartamentów w centrum miasta dla pracowników służby zdrowia. Jak mówi sam Michał Kwiatkowski, robi to poruszony widokiem mówiącego łamiącym głosem prezydenta Michała Zaleskiego. Miało to miejsce podczas rozmowy włodarza naszego miasta z Beatą Tadlą w programie “Onet Rano”. Zaleski powiedział w nim, że kocha torunian oraz że zrobi wszystko co w jego mocy, aby chronić mieszkańców Torunia. 

Drzwi otwarte od 7 kwietnia 

Apartamenty AP Toruń będą dostępne dla każdego pracownika służby zdrowia, a możliwe to będzie od 7 kwietnia. Mistrz świata zaprasza wszystkich do kontaktu pod adresem pomagamytorun@kwiato.com Informacje na temat apartamentów można uzyskać na stronie internetowej www.aptorun.pl .