Uniwersytet Mikołaja Kopernika odnotował 18,5 tysięcy rejestracji na ponad 6 tysięcy miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich. Które kierunku cieszyły się największą popularnością?

Zapewne nie zdziwi nikogo, że i w tym roku królowała medycyna. O jedno miejsce rywalizowało 17 kandydatów. Również inne kierunki w Collegium Medicum UMK miały duże zainteresowanie wśród kandydatów, jak np. farmacja, gdzie o jedno miejsce konkurowało 8 kandydatów. Dużym wzięciem cieszyły się również kosmetologia, optyka okularowa i fizjoterapia.

Najbardziej popularne kierunki UMK 2017 na kampusie toruńskim

Obok medycyny, popularne jest także prawo. Na 250 miejsc było 1126 zainteresowanych, aczkolwiek to dostanie się na filologię angielską i psychologię było trudne, gdzie o miejsce rywalizowało 6 kandydatów. Wyzwanie stanowiła również japonistyka, komunikacja i psychologia w biznesie, a także biologia sądowa. W podanych kierunkach o miejsce ubiegało się 5 osób. W tym roku, w ofercie studiów UMK, pojawił się kierunek sport i wellness, gdzie 3 osoby walczyły o miejsce. Jeżeli chodzi o kierunki ścisłe, to o miejsce na informatyce ubiegały się 3 osoby, tak jak i na informatyce inżynierskiej, czy grafice, jeżeli chodzi o kierunki artystyczne.

Najwięcej kandydatów pochodzi z naszego województwa, aczkolwiek w rejestracji brały udział osoby z innych województw, np. mazowieckiego, wielkopolskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W tym miejscu sprawdzicie progi punktowe UMK 2017 na najpopularniejszych kierunkach, ale i nie tylko.