Toruń poszedł w ślady innych miast. W trwające właśnie wakacje zarówno turyści, jak i rodowici torunianie, będą mogli poznać Gród Kopernika z zupełnie innej strony i odbyć niecodzienne spacery po Toruniu.

Jak podkreślają organizatorzy, ideą „Letnich spacerów tematycznych” jest chęć przybliżenia historii naszego miasta i zwrócenia uwagi na jego piękno. Wiele osób sądzi, że Toruń to tylko gotyk i niewiele więcej. Nic bardziej mylnego! Miasto Kopernika może pochwalić się wyjątkową architekturą secesyjną, a także modernistyczną. Co więcej w Toruniu znajdziecie całkiem sporo efektownych…. zegarów. Jesteście ciekawi, w którym miejscu? Zjawcie się na niecodziennym spacerze po Toruniu!

W ramach akcji „Letnie spacery tematyczne” odbędą się osiem spacerów po Toruniu. Pierwszy z nich już w najbliższy weekend. Centrum Literatury CSW oraz Centrum Sztuki Współczesnej zapraszają wszystkich chętnych – zapalonych podróżników, rodziny z dziećmi, osoby ciekawe świata, miłośników Torunia na spacer śladami secesji. Oprowadzać będzie Piotr Kożurno, który postara się udowodnić, że secesja w Toruniu jest jak najbardziej obecna, choć trudno to dostrzec na pierwszy rzut oka. Miejsce spotkania i początek spaceru przy Centrum Sztuki Współczesnej o godzinie 12:00. Za bilety zapłacicie symboliczną złotówkę. Zapisy odbywają się mailowo: biblioteka@csw.torun.pl

Rozkład spacerów:

Spacer 1. Secesja
8 lipca (sobota), godz. 12.00
5 sierpnia (sobota), godz. 12.00

Spacer 2. Gotyk
14 lipca (piątek), godz. 16.30
11 sierpnia (piątek), godz. 16.30

Spacer 3. Modernizm
22 lipca (sobota), godz. 12.00
24 sierpnia (czwartek), godz. 18.00

Spacer 4. Zegary
29 lipca (sobota), godz. 12.00
26 sierpnia (sobota), godz. 12.00

Każdy spacer trwa ok. dwóch godzin. Jeśli tylko pogoda dopisze, wszystkie zamienią się w niesamowite przygody i podróże w nieznane. To idealna okazja do tego, by spojrzeć na Toruń świeżym okiem, odkryć interesujące miejsca i lepiej poznać swoje miasto.
Wydarzenie na Facebooku

[fot. Sara Watrak]