W poniedziałek 24 marca w Lizard King wystąpi warszawska grupa muzyczna Pustki. Zespół wraca po latach w nowoczesnym zaskakującym wydaniu!

Pustki mają długą historię, jako że zespół założono w 1999 roku w Ostrówku pod Warszawą. Przez lata następowały zmiany składu – dziś wokalistką jest Barbara Wrońska, która również gra na instrumentach klawiszowych i na skrzypcach. Towarzyszą jej gitarzysta Radek Łukasiewicz i perkusista Grzegorz Śluz. Ich muzyka określana jest jako alternatywny rock. Zespół zbiera znakomite recenzje, był nominowany do wielu prestiżowych nagród, takich jak Paszport Polityki czy Fryderyki. Radiowa Trójka oraz popkulturowe pismo Pulp uznały Pustki za zespół roku 2008, a w grudniu 2009 otrzymał specjalne wyróżnienie od miasta Toruń – Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. 29 października 2010 ukazało się pierwsze oficjalne DVD koncertowe zespołu, zrealizowane w podkrakowskiej Alwernii w ramach “Najmniejszego Koncertu Świata”. W programie koncertu znalazły się wybrane utwory ze wszystkich płyt Pustek, jedna piosenka premierowa oraz autorska wersja jednej z kompozycji formacji Republika.Występowali na festiwalach, m.in. Open’er Festival w Gdyni. Oprócz nagrywania regularnych albumów, zespół tworzy też muzykę do filmów.

Dyskografia zespołu obejmuje aż 6 płyt: “Studio Pustki”, “8 Ohm”, “Do mi no”, “Koniec kryzysu”, “Kalambury” i najnowszy krążek, wydany 7 marca – “Safari”. Po pięciu latach przerwy, nagrali album oryginalny i zaskakujący. Przy nagraniach współpracowali z trzema producentami, co zaowocowało oryginalną mieszanką brzmień. Jak sami mówią, album jest inny niż wszystkie powszednie. Wyróżniają go błyskotliwe teksty, atrakcyjne melodie, pomysłowe aranże, bezpretensjonalne brzmienie i doskonała produkcja.

Przyjdźcie i przekonajcie się sami! Bilety można nabywać na stronie www.ticketpro.pl oraz w sieci salonów Empik i Media Markt na terenie całego kraju (30 zł). Egzemplarze kolekcjonerskie (30 zł) dostępne są w barze klubu Lizard King w Toruniu przy Kopernika 3 – codziennie od godziny 18:00. Cena biletu w dniu koncertu to 35 zł.

[fot. materiały prasowe]