Wczoraj, 14 marca, doszło do podpisania umowy na przygotowanie koncepcji zagospodarowania Bulwaru Filadelfijskiego pomiędzy prezydentem miasta a firmą Riegler Riewe Architekci. Projektanci mają czas do 9 sierpnia 2017 roku na przygotowanie wszelkiej dokumentacji.

Co ma się zmienić w jednym z najbardziej obleganych i znanych toruńskich punktów must see? Przede wszystkim charakter zabudowy. Według twórców zwycięskiego projektu, bulwar będzie teraz bardziej przyjazny dla celów rekreacyjnych, w szczególności przewaga zieleni, kwiatów i trawników spełni ten cel. Przyczyni się do tego również ograniczenie ruchu w tym obszarze. Część nabrzeżna Wisły, a jest to szerokość pomiędzy korytem rzeki i toruńskimi murami obronnymi, ma być zdecydowanie bardziej przystosowana dla rowerzystów, ale i dla spacerowiczów. Obserwatorzy przyrody z bulwarowych schodów również będą musieli przygotować się na zmiany— koncepcja zejścia do Wisły i tarasów widokowych zostanie zmodernizowana.

Mamy nadzieje, że dzięki grupie katowickich architektów nasz Toruń stanie się jeszcze piękniejszy, a zmiany będą jedynie na lepsze.

[fot. Marta Ociepa]