Fani pokojów zagadek długo musieli czekać na tę chwilę. W końcu w Toruniu został otwarty zupełnie nowy escape room.

Dla tych, którzy jeszcze nigdy nie byli w pokoju zagadek, wyjaśniamy – escape room to zwykle jedno lub kilka pomieszczeń, z których musicie się wydostać (zazwyczaj w godzinę), rozwiązując rozmaite zagadki. Bywa, że są to zadania matematyczne lub zręcznościowe. W escape roomie warto być spostrzegawczym i mieć oczy dookoła głowy. Wskazówki są często ukryte w naprawdę zaskakujących miejscach, dobrze więc zajrzeć do każdego zakamarka. Pokoje zagadek to zabawa dla grupy – do escape roomu można udać się we dwójkę, ale też w trzy lub cztery osoby. Niezwykle ważna jest współpraca. Wizyta w escape roomie to idealny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi czy rodziną. Coraz częściej organizuje się w tego typu miejscach spotkania integracyjne dla pracowników firm, a także wieczory panieńskie i kawalerskie.

Otwórz Umysł i rozwiąż zagadki

Otwórz Umysł, nowo powstały escape room w Toruniu, oferuje dwa pokoje – Tajemnice Harry’ego i Straszny Cyrk. Pierwszy z nich to propozycja dla fanów najsłynniejszego młodego czarodzieja. Jeśli więc lubicie magię i zawsze marzyliście o tym, by mieć własną różdżkę, spróbujcie rozwiązać Tajemnice Harry’ego.

Z kolei Straszny Cyrk to pokój dla osób o mocnych nerwach. Jeżeli lubicie się bać i niestraszny Wam opuszczony cyrk, może odważycie się rozwiązać tajemnice kolejnych zaginięć w Toruniu? Pokój przeznaczony dla osób powyżej 16. roku życia.

Obecnie w Toruniu istnieje siedem escape roomów, w których można odwiedzić dwadzieścia cztery pokoje.

Otwórz Umysł znajdziecie przy ul. Młodzieżowej 14/2. Szczegółowe informacje na temat zasad rozgrywki oraz cennik znajdziecie na oficjalnej stronie escape roomu.

[fot. fanpage Otwórz Umysł]