Matury za tydzień, a już od 2 czerwca rusza elektroniczna rekrutacja na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Przyszli studenci toruńskiej uczelni mają czas na rejestrację do 18 sierpnia. 

100 kierunków do wyboru

Od 2 czerwca do 18 sierpnia (w przypadku większości kierunków) trwać będzie elektroniczna rejestracja kandydatów na studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W tym roku na potencjalnych studentów czeka ponad setka kierunków. Aby się zarejestrować trzeba w pierwszej kolejności założyć konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Później należy dokonać opłaty rekrutacyjnej, a ta wynosi 85 zł za kierunek, jeżeli w przypadku danego kierunku obowiązują egzaminy praktyczne to kwota wynosi 150 zł za kierunek.

Rekrutacja na UMK 2020 – wyjątki

Rejestracja na większość studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich w trybie stacjonarnym zakończy się 18 sierpnia – kandydaci na kierunki artystyczne czasu na rejestrację mają nieco mniej: zapisy na grafikę i architekturę wnętrz zakończą się 11 sierpnia (godz. 17:59), a na konserwację i restaurację dzieł sztuki, malarstwo oraz sztukę mediów i edukację wizualną – 16 sierpnia (godz. 23:59). Wyniki pierwszego etapu ogłoszone zostaną 24 sierpnia o godzinie 14:00.

Harmonogram rekrutacji