Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości w Toruniu ogłaszają rekrutację do tegorocznych programów, w których jako wolontariusz można pomóc potrzebującym rodzinom i dzieciom.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości – na czym to polega?

Szlachetna Paczka to przedsięwzięcie Stowarzyszenia Wiosna, które po raz pierwszy odbyło się w 2001 r. Obecnie biorą w nim tysiące osób. Łączy ze sobą darczyńców, którzy przekazują przedmioty pierwszej potrzeby i wyjątkowe upominki rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej. W tym procesie pośredniczą tzw. SuperW, czyli wolontariusze kwalifikujący do Szlachetnej Paczki osoby wstępnie zgłoszone do programu. Dzięki temu darczyńcy i organizatorzy akcji zyskują pewność, że pomoc trafi w odpowiednie miejsca, będąc impulsem do podjęcia działań do zmiany na lepsze swojego życia.

Akademia Przyszłości wystartowała niewiele później niż Szlachetna Paczka, bo w roku 2003. To projekt, w którym chętni wolontariusze (głównie młodzież, choć nie tylko) pomagają dzieciom z trudnościami w nauce, nie tylko siedząc z nimi przy odrabianiu lekcji, ale i pobudzając rozwijanie dziecięcych pasji.

Oto, co oprócz satysfakcji z pomocy innym ludziom, mogą zyskać przyszli współtwórcy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości zdaniem organizatorów tegorocznych edycji:

  • Rozwój osobisty i cenione kompetencje, które sprawią, że będziesz atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy.
  • Umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, czyli kluczowe składniki każdego sukcesu.
  • Wpływ na otoczenie.
  • Sieć kontaktów biznesowych, artystów, urzędników, lokalnych biznesmenów.
  • Narzędzia i zasady mądrej pomocy, które uczynią Cię liderem w życiu społecznym!

By móc zorganizować lokalny finał Szlachetnej Paczki lub pomagać dzieciom w Akademii Przyszłości, należy zgłosić się na stronie superw.pl.

Zgłoszenia są przyjmowane do końca września, a ich kolejność może mieć znaczenie przy przyjęciach do projektów Stowarzyszenia Wiosna.

[Fot. materiały organizatora]