Przy jednej z jadłodajni znajdującej się na Rubinkowie przy ul. Łyskowskiego znajdował się przywiązany do słupa… renifer.

Sytuacja miała miejsce, jak podał portal chillitorun.pl, 1 grudnia na tyłach kwadratu przy ul. Łyskowskiego 29/35. Uwiecznił ją czytelnik portalu.

Na dole naszego tekstu znajdziecie aktualizacje artykułu.

Renifer przywiązany do słupa to sposób na promocję jednego z lokali? Już teraz można stwierdzić, że całkowicie nieudany [fot. dzięki uprzejmości chillitorun.pl]

Renifer przywiązany do słupa to sposób na promocję jednego z lokali? Już teraz można stwierdzić, że całkowicie nieudany [fot. dzięki uprzejmości chillitorun.pl]

Udaliśmy się tam – dzisiaj zwierzę nie znajdowało się w tamtym miejscu. Tak też było podczas kontroli dokonanych przez Fundację Cztery Łapy wczorajszego wieczora i dzisiaj.

– Lokal będzie otwarty ponownie jutro, wiec też będziemy kontrolować ten koszmarny pomysł, który miał posłużyć chyba jako reklama baru – poinformowała nas Agnieszka Komala z Fundacji Cztery Łapy Toruń.

Będziemy obserwować ewentualny rozwój sprawy, choć mamy nadzieję, że do takiego zdarzenia ponownie nie dojdzie. Po licznych głosach oburzenia internautów, choćby na grupie na Facebooku „Wegany Toruń” można wnioskować, że promowanie swojej działalności, używając do tego zwierzęcia, spotka się z negatywnymi opiniami i zdecydowaną krytyką.

 

Fundacja Cztery Łapy Toruń zajmuje się m. in. zbieraniem karmy dla zwierząt ze schronisk, organizowaniem adopcji zwierząt bezdomnych czy działaniami na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt. Fundację można wesprzeć, dokonując wpłaty, choćby najmniejszej, na jej konto: 42 1020 5011 0000 9502 0294 8388 (PKO BP SA).

Nasza redakcja będzie monitorować tę sprawę.

[Aktualizacja]

[1 grudnia] Jak informuje jedna z naszych czytelniczek, renifer znajdował się w pobliżu jadłodajni wczorajszego wieczora (1 grudnia). Oto jedno z nadesłanych przez nią zdjęć potwierdzających ten fakt.

47252923_361721957934998_5612897449799581696_n[2 grudnia] Po otrzymanym zgłoszeniu policja wysłała 2 grudnia w tamto miejsce patrol, który nie napotkał tam zwierzęcia. 3 grudnia Fundacja Cztery Łapy ponownie skontroluje teren obok lokalu.

Zwierzę, jak poinformowało Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt, znalazło się, po jednodniowej akcji promocyjnej, której miało być częścią, w miejscu swojego stałego pobytu.