Przeglądając social media, coraz częściej napotykamy się na profesjonalnie wykonywane fotografie noworodków. Co sprawia, że właśnie taką formę, jako pamiątkę rodzice wybierają coraz częściej? Nie ma co ukrywać, zdjęcia od zawsze stanowiły fantastyczną pamiątkę. Jeśli zatem mamy możliwość utrwalenia najbardziej ulotnych chwil z życia naszego maluszka – dlaczego się na to nie zdecydować? Profesjonalne sesje fotograficzne noworodków są nie tylko niezapomnianą pamiątką dla rodziców, ale też dla dzieci.

Co musisz wiedzieć, zanim zarezerwujesz sesję?

O czym powinniśmy pamiętać, kiedy chcemy taką sesję zarezerwować? Na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim, kluczowy będzie czas, w którym taka sesja zostanie wykonana. Dzieci, szczególnie noworodki, bardzo szybko się zmieniają. Co za tym idzie, uchwycenie tych najbardziej ulotnych momentów z ich życia, to najważniejsze zadanie, jakie ma spełnić taka sesja. W dużej mierze właśnie z tego powodu sesje dla noworodków wykonywane są najpóźniej do 14 dnia życia maluszka. W tym czasie dziecko jest nie tylko maleńkie, ale też najszybciej się zmienia. W związku z takim czasem, rodzice muszą zarezerwować termin takiej sesji znacznie wcześniej. Nierzadko też wiąże się ona z sesją przed porodem.

Ile czasu może trwać sesja dla noworodka?

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o planowanie sesji dla noworodka, jest czas jej trwania. Taka sesja nie odbywa się w dwadzieścia minut. Wymaga bardzo dużych przygotowań – zarówno jeśli chodzi o warunki panujące w studio, jak i o przygotowanie maluszka na taką sesję. Musimy cały czas mieć w pamięci to, że dzieci mogą w bardzo różny sposób reagować na sesję. W związku z tym, jej czas szacuje się na od 2 do 3 godzin, choć może być on znacznie krótszy. Zdarza się, że sesja dla noworodka trwa około 1,5 h. Wszystko zależne jest od tego, jak sam maluszek, przysłowiowo z nami „współpracuje”. Może się bowiem okazać, że będzie bardzo marudny, ale może się też zdarzyć, że praktycznie całą sesję uda mu się przespać. Niezależnie jednak od wszystkiego, fotograf, który taką sesję przygotowuje, musi odznaczać się bardzo dużą cierpliwością.

[Artykuł sponsorowany]