Już w sobotę 2 września, po raz pierwszy w Toruniu odbędzie się Święto Rynku Nowomiejskiego. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Wędka im. każdego Człowieka w Toruniu. Tematem imprezy, jest szeroko rozumiany „street”. 

I Święto Rynku Nowomiejskiego w Toruniu

Street – czyli street art, streetdance, murale, parkour. W myśl przewodniego tematu imprezy, na przybyszów czekać będą „uliczne” atrakcje. Organizatorzy zaplanowali między innymi warsztaty: parkour, taneczne, bębniarskie, graffiti, rap/bitbox, malarskie, kaligraficzne, decoupage, tworzenia baniek XXL, animacji dla dzieci. Odbędzie się także pokaz parzenia kaw alternatywnych. 

Ponadto, w ramach święta, będą miały miejsce wydarzenia specjalne, tj. wręczenie Toruńskiego Piernika Radości od dzieci dla działaczy zaangażowanych na rzecz pracy z dziećmi w Toruniu,  bitwa wodna, konkurs na najsmaczniejszy jabłecznik, potańcówka uliczna SALSA, występ kabaretu MASKA, stoisko LEGO, CapSelKup i wiele innych!

Impreza rozpocznie się, rzecz jasna, na Rynku Nowomiejskim, od godziny 13.

I Święto Rynku Nowomiejskiego w Toruniu – organizatorzy wydarzenia

Organizatorami wydarzenia jest  Stowarzyszenie Wędka im. każdego Człowieka w Toruniu. Jak członkowie stowarzyszenia mówią o sobie w facebookowym wydarzeniu: „Jesteśmy Wędką. Zaczęliśmy łowić w 2011 i tak łowimy do tej pory. Na ulicy, na podwórku, w szkole, w bramie… Łowimy, to znaczy ratujemy przed utonięciem. Bo w tej szeroko pojętej „ulicy” i jej wszystkich zagrożeniach naprawdę można utonąć. Rozwijamy swoje pasje. Znajdujemy je! Dzielimy się umiejętnościami. Nabywamy umiejętności! Bawimy się na podwórkach, ulicach, w gminach.” Więcej o „Wędce”, przeczytacie tutaj

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej szczegółów odnośnie imprezy, dołączcie do wydarzenia na Facebooku!