Szymon Hołownia to dziennikarz, prowadzący telewizyjnego talent show i autor książek. Do Torunia przyjedzie opowiedzieć o swoim najnowszym tytule „Święci pierwszego kontaktu”.

Szymon Hołownia pracował w prasie („Gazeta Wyborcza”, „Newsweek”, „Tygodnik Powszechny”), telewizji (Religia.tv, TVP 1 i TVN). Obecnie jest współprowadzącym programu „Mam Talent”.Hołownia to zdobywca nagród, takich jak Grand Press, Wiktory i Mediatory.

Jego działalność publiczna jest jednak o wiele szersza. Dziennikarz angażuje się w działania dobroczynne. Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujące działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu.

Szymon Hołownia to także autor kilkunastu książek o tematyce społecznej i religijnej. Ostatnią z nich są „Święci pierwszego kontaktu”. W niej Hołownia przybliża profile świętych, gotowych pomóc w codziennych problemach „całodobowo i bez zbędnych formalności”.

Kiedy i gdzie?

Kiedy? 6 listopada, godz. 19:00

Gdzie? Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8

Wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

[Fot. materiały organizatora]