Jeszcze kilkanaście lat temu na polskich ulicach nie można było spotkać zbyt wielu ludzi, którzy bez skrępowania pokazywaliby swoje tatuaże. Dziś, na szczęście (lub nieszczęście gronu temu przeciwnemu), podejście to zmieniło się niemalże o 180 stopni i bardzo często zobaczyć można kogoś z tatuażem. W moim otoczeniu co najmniej paru znajomych posiada dziarę i myślę, że podobnie wygląda sytuacja u każdego z Was.

Jak już zaznaczyłem, coraz więcej jest osób z tatuażami, a co za tym idzie zwiększa się też zapotrzebowanie na różnorodne wzory. Osoby nimi zainteresowane inspirują się przeróżnymi dziedzinami, takimi jak filmy, książki czy też piosenki ulubionych wykonawców. Bez wątpienia jest tego więcej, lecz wypisywanie tutaj wszystkich rzeczy mija się z celem, bowiem wszyscy zapewne doskonale wiedzą o co chodzi. Bez wątpienia motywów i pomysłów przybywa. Mamy zatem tatuaże dla par, dla kobiet, mężczyzn, numery, znaki chińskie, całe obrazy – nie sposób wymienić wszystkiego.

dziarownia-foto-4

Pragnąc oryginalności, ludzie często szukają unikalnego pomysłu na swój tatuaż, przez co czas do jego realizacji przeciąga się, co może być bardzo frustrujące. Jest jednak w internecie jedno miejsce, dzięki któremu szybko można znaleźć inspiracje i zaprojektować swój własny, oryginalny tatuaż. Mowa tutaj oczywiście o serwisie Dziarownia, zrzeszającego wszystkich fanów tatuażu w naszym kraju.

Zacznę od kobiet, ponieważ damom należy się pierwszeństwo. Tatuaże u pań nie zawsze były mile widziane, a to dlatego, że w świadomości dużej części społeczeństwa nie przystoi im tatuować swego ciała. W tej kwestii na mężczyzn patrzono zdecydowanie bardziej pobłażliwie. Obecnie śmiało można powiedzieć, że sytuacja ta się zmieniła i to właśnie panie coraz częściej pojawiają się w studiach tatuaży, które bardzo często właśnie do nich kierują osobną, wyspecjalizowaną ofertę. Wystarczy wejść na https://dziarownia.pl/tatuaze/dla-kobiet, aby zobaczyć jak wiele dziewczyn ozdabia swoje ciało wytatuowanymi wzorami.

dziarownia-foto2

Skoro była mowa o kobietach, należy również wspomnieć o mężczyznach. Pomimo iż tatuaż wśród kobiet jest coraz bardziej popularny, to ciągle panowie częściej się na niego decydują. Tatuaże związane są nierozłącznie z bólem, który może być większy lub mniejszy w zależności od indywidualnych preferencji, miejsca wykonania czy wielkości i wzoru. Okazuje się, że panowie dużo częściej decydują się na duże projekty, które potrafią obejmować np. całą rękę, lub plecy lub jeszcze większe obszary ciała. Aby zobaczyć o czym mówię, trzeba zajrzeć na https://dziarownia.pl/tatuaze/dla-mezczyzn, tam wszystkie projekty są idealnie zobrazowane.

dziarownia-foto-3

Zdjęcia wykonanych już tatuaży potrafią sprawić, że do naszej głowy napłyną nowe pomysły i inspiracje. Pamiętajmy jednak, że oglądamy gotowe projekty, które już zostały przez kogoś wykorzystane. Jeśli szukamy prawdziwie oryginalnych wzorów, warto wejść na portal Dziarownia. Tu można znaleźć nie tylko forum, ale i bloga, poruszające tematy tatuaży. Na forum możesz porozmawiać z innymi użytkownikami na różne tematy i zwrócić się do nich z prośbą o pomoc czy poradę, gdy akurat jej potrzebujesz. Podzielone ono zostało na kategorie w taki sposób, abyś szybko i łatwo mógł znaleźć to, co w danym momencie Cię interesuje. Blog natomiast skierowany jest do osób, które lubią dowiedzieć się czegoś nowego lub przeczytać ciekawy tekst o interesującej ich tematyce. Artykuły, które są tam publikowane, dotykają zagadnień związanych ze sztuką i techniką tatuażu. Bogata tematyka bloga sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie – zarówno pasjonat tatuaży, jak i osoba szukająca dopiero pierwszych informacji.

[Artykuł sponsorowany]