W przyszłym tygodniu, już po raz dziewiętnasty, odbędzie się w mieście Kopernika Toruński Festiwal Nauki i Sztuki. Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu będą „Oblicza komunikacji”. 

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki po raz dziewiętnasty!

Dziewiętnasta edycja Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbędzie się w przyszłym tygodniu i potrwa od 24 do 28 kwietnia. Impreza od wielu lat cieszy się dużą sławą –  to najbardziej popularne w regionie wydarzenie o takim charakterze i jedno z największych i najciekawszych tego typu w kraju. Celem postawionym sobie przez organizatorów Festiwalu, czyli przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu, jest popularyzacja nauki, a także sztuki wśród mieszkańców Torunia i regionu. Aktywny udział w imprezie biorą nie tylko pracownicy toruńskich uczelni, ale także lokalnych przedsiębiorstw oraz instytucji, którzy prezentują stosowane w swojej pracy osiągnięcia naukowe lub działania związane ze sztuką. Właśnie to odróżnia toruński Festiwal od podobnych przedsięwzięć organizowanych w innych ośrodkach akademickich.

Rada Programowa Festiwalu postanowiła, że tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będą „Oblicza komunikacji”. W jego ramach odbędzie się około 130 imprez – wykładów, pokazów laboratoryjnych i plenerowych, inscenizacji, dyskusji, koncertów, spektakli teatralnych i pokazów filmowych oraz wystaw i ekspozycji. Imprezy festiwalowe reprezentować będą niemal wszystkie dziedziny nauki uprawiane na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Warto wspomnieć, że głównymi imprezami Festiwalu będzie jego inauguracja, a w jej ramach koncert zatytułowany „Języki muzyki filmowej”. Ponadto odbędzie się chociażby wykład z pokazem „Kody Leonarda da Vinci” czy „Autyzm – sposoby komunikacji”.

Szczegółowy program Festiwalu znajdziecie pod tym linkiem.