Macie ochotę przejechać się niezwykłym pojazdem z lat 60.? Tramwaj turystyczny w Toruniu będzie kursował w każdą sobotę sierpnia, a także 1 września.

Przejażdżki tramwajem turystycznym są bezpłatne. Każda z nich rozpoczyna się na przystanku Plac Skalskiego-Toruń PLAZA. Tramwaj będzie kursował trasą linii nr 5, do pętli Olimpijska i z powrotem. Oczywiście pasażerowie nie muszą wsiadać do pojazdu na przystanku początkowym – można to zrobić na przystankach zlokalizowanych na trasie przejazdu tramwaju. Warto jednak pamiętać, że motorniczy ma prawo odmówić wejścia do pojazdu, gdy liczba pasażerów przekracza 50 osób.

Tramwaj turystyczny w Toruniu – kiedy będzie kursował?

Tramwaj turystyczny w Toruniu będzie kursował w każdą sobotę sierpnia oraz w dniu 1 września między godziną 13:00 a 17:00.
Godziny odjazdów z przystanku Plac Skalskiego-Toruń PLAZA znajdziecie tutaj. Natomiast
z rozkładem jazdy tramwaju turystycznego z pętli przy Olimpijskiej możecie zapoznać się pod tym linkiem.

Przejażdżka tramwajem turystycznym to niebywała gratka dla fanów pojazdów sprzed dekad, ale też przyjemny sposób na transport z jednego końca Torunia na drugi. Tramwaj turystyczny pochodzi z lat 60. ubiegłego wieku. Został przebudowany w 1993 roku według dawnego wzoru, aby uczcić stulecie trakcji tramwajowej w Toruniu.

Co ciekawe, zabytkowy tramwaj stał się niedawno miejscem niezwykłego wydarzenia. Joanna i Stanisław zdecydowali się wziąć ślub w tramwaju turystycznym. Uroczystość odbyła się 5 lipca, a ślubu udzielił prezydent Torunia, Michał Zaleski.

[fot. Paula Gałązka]