Grzegorz Turnau w Toruniu pojawi się, by poświętować swoje 50. urodziny i przedstawić album, na którym znalazło się kilkadziesiąt niewydanych dotychczas piosenek i materiałów wideo.

Grzegorz Turnau to postać polskiej muzyki, której przedstawiać nie trzeba. Powiedzmy tylko, że styl, który sobie przez lata wypracował nawiązuje do jazzu czy dokonań takich artystów, jak chociażby Marek Grechuta. Ku jego czci, Grzegorz Turnau nagrał zresztą w 2006 r. album „Historia pewnej podróży”.

Autor 15 solowych albumów wystąpi 6 grudnia w Toruniu w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Koncert promujący płytę „L” ma być retrospekcją, w ramach której usłyszymy „mniej i najmniej” a także te całkiem nieznane utwory Turnaua – piosenkarza, kompozytora, poety i pianisty w jednej osobie.  Grzegorz Turnau w Toruniu pojawi się wraz z zespołem. Nie zabraknie oczywiście nieodłącznego znaku rozpoznawczego artysty, a więc fortepianu.

Grzegorz Turnau w Toruniu – gdzie i kiedy?

Gdzie? Centrum Kulturalno Kongresowe Jordanki, Al. Solidarności 3

Kiedy? 6 grudnia 2017, godz. 19:00.

Bilety: 125 zł, 105 zł, 85 zł, dostępne m. in. na kupbilecik.pl, w Biurze Turystycznym Copernicana przy ul. Żeglarskiej 31, w Ośrodku Informacji Turystycznej (Rynek Staromiejski 25) i w Księgarni PWN przy ul. Mikołaja Reja 25.

Wydarzenie na Facebooku.

[Fot. Materiały prasowe]